פורום נישואין ומשפחה - הבעל שואל שאלה בנוגע לנישואיו | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 05/02/2023 י"ד שבט תשפ"ג

פורום נישואין ומשפחה - הבעל שואל שאלה בנוגע לנישואיו

17/09/2021 20:46 שאלה: הבעל שואל שאלה בנוגע לנישואיויוסי

אנו זוג נשוי 17 שנים, בנישואינו השניים וחיים באושר. בני מהנישואים הראשונים נמנע מלפגוש את אשתי הנוכחית במשך כל השנים והוא האמין שאשתי הנוכחית היא הסיבה שהתגרשתי מאשתי הראשונה (אמא שלו), למרות שלא, כי הנישואים שלנו לא היו מאושרים, אבל הסתרנו את זה, ואף אחד לא האמין שאנחנו לא מאושרים. יכול להיות שאשתי הנוכחית הייתה "ההדק", אבל בהחלט לא הייתה הסיבה לגירושין. למרות שבני נמנע מלפגוש את אשתי, היא תמיד באה איתי להרבה מאירועי חייו, כמו סיום הלימודים, חתונת בתי או אירועים משפחתיים אחרים בהם הוא נכח, ותמיד במסעותינו קנתה לו מתנה, כאשר קנינו לילדים האחרים. במהלך השנים נפגשתי לבד עם בני מחוץ לביתנו, כי הוא סירב להגיע לביתנו כשאשתי נכחה. בפגישותינו, ניסיתי לשכנע את בני לפגוש את אשתי, וכך ניסו גם בתי הגדולה, וגם אחי, אך זה היה חסר תועלת. אפילו אמרתי לו שאני לא אבוא לנישואיו בלי אשתי, אבל זה היה חסר תועלת. אחרי ניסיונות רבים, אשתי אמרה שהיא לא תגיע לנישואיו, כי בסופו של דבר היא מרגישה נעלבת מההתנהגות שלו, אבל אז זה לא היה רלוונטי, וקיוויתי שהזמן יפתור את הבעיה. לפני מספר חודשים, בני הגיע לביתי יחד עם אשתו לעתיד והודיע שהם יתחתנו. הפגישה הייתה טובה ושני הצדדים דיברו, וקיוויתי שהכל הגיע לסיומו הטוב. כשאשתי ואני דיברנו על הנישואין העתידיים, היא אמרה לי שהיא לא מתכוונת להגיע לחתונה שלו, כי היא מרגישה שהבן שלי בא כי הוא ידע שלא אבוא לחתונה שלו בלי אשתי. אמרתי שבמקרה זה נצטרך להתגרש, בלי קשר לנישואינו המאושרים וזה שאנו אוהבים זה את זה, וזאת מכיוון שאיני יכול לשאת את הבושה על מה יחשבו חברינו וקרובינו כאשר יראו אותי מגיע לבד. אני מאוד מכובד בקרב החברים והמשפחה שלנו, ואני אדם גאה מאוד באופי שלי, ואנחנו לא גרים לבד, ולכן הבושה להגיע לבד תגרום לי כאב וסבל רב. מה דעתך וכיצד היית מגיב?

לשאלה זו ענו 1 מומחים

14/02/2022 00:19

הבנת נפש הילד והתנהלות נכונה

שלמה הוך

 

ליוסי שלום!

אחד הדברים המורכבים ביותר בנישואין שניים, אלו הילדים מנישואין הראשונים. ילדים אלו חווים טלטלה רגשית חזקה מאוד, חוויה של התפרקות המשפחה, זו תחושה קורעת ומשאירה את הילדים ללא קרקע מוצקה. טלטלה עזה וקורעת בין האבא והאמא, ויתרה מזו כאשר "נכנסת" להם אישה אחרת במקום אמא שלהם זה עלול "לקרוע" אותם; אישה אחרת שתפסה את המקום של אמא שלהם.  ומאידך, הבעל חייב לקבל, להבין ולהכיל את אשתו השנייה. היא באה להיות בת-זוג ולקבל את המקום שלה ולא להתחרות עם הילדים מהנישואין הראשונים.

לכן לקראת נישואין שניים צריך הכנה וליווי מקצועי. בפרט איך להכין את הילדים לקראת נישואין אלו, וכן איך להתנהל איתם בצורה נכונה, מכילה ומבינה, תוך הבנה של המצוקה הרגשית שהם עוברים; לתת לרגשות האלו מקום ולגיטימציה. עצם ההבנה את הילד זה מרגיע אותו, הוא לא צריך להילחם על הרגשות שלו ואז הוא פנוי גם להבין את האבא שלו ואת הנישואין החדשים שלו. הוא פנוי רגשית להקשיב ולהכיל.

כעת אולי, זה הזמן המתאים לבנות מחדש את האימון עם הבן ולהגיע להבנות ולהכלה ולא לעשות חלילה מעשים של "אל חזור", אלא להיפך: זה הזמן לאיחוי הקרעים ולבניית מערכת קשר חדשה ובריאה יותר.

בהצלחה רבה,

שלמה הוך

יועץ נישואין בכיר

054-8422672   s0548422672@gmail.com

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130