פורום נישואין ומשפחה - חוסר רגישות | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 02/03/2024 כ"ב אדר תשפ"ד

פורום נישואין ומשפחה - חוסר רגישות

03/10/2021 12:00 שאלה: חוסר רגישותדד

אנו נשואים כבר הרבה זמן בדרך כלל חיים יפה מאוד - אפילו... עד...אם בעלי עשה משהוא שיכול להוציא אותי מדעתי וזה קורה מידי פעם...אם יצאתי מדעתי והרמתי את קולי אז הוא שותק ויכול לשתוק יומיים גכ' ולתת לי להתבשל כפשוטו! לא רק שלא התיחס לבעיה שגרמה לי לכעוס ולהתפרץ אלה מוסיף על זה כביכול שהוא שותק ואני פגעתי בו וצעקתי עליו - מרגיש לי שהוא אדם רגיש מאוד מאוד... אבל רק במה שנוגע לעצמו.... ואם היה ויכוח אפילו קל ביננו והוא זה שפגע - לדוגמא ויכוח אחרון אני אמרתי דבר שהוא אמר שנעשה והוא הכחיש ואז שאל את כל בני המשפחה סביב 12 ילדים+ כלה של הבן .מי שמע אותי?אז אמרתי אני מה זה לא מספיק? ואמר ליד כולם את מדומינת....את הפגיעה הפומבית שחשתי אי אפשר לתאר אבל יותר פוגע שלא מבין ולא חושב שעשה משהוא.... שוב - אם אני חו אפגע בו עי' הרמת קול הוא נורא יפגע ולא ידבר איתי וכו' וכו' אבל מה שנוגע אלי אף פעם לא מבין את הרגש שלי...

לשאלה זו ענו 3 מומחים

03/10/2021 23:52

רגעי משבר

בנימין זר

לגברת הנכבדה שלום כאבך נשמע מבעד לשורות. את מתארת זוגיות טובה. אבל זוגיות טובה נבחנת ברגעי משבר. ולכן ברגעים הללי שאת מתארת קושי. שם אמורים להיות הכלה והבנה. כדי להגיע למקום שבו בני הזוג מכילים ומקבלים האחד את השני כולל גם את רגשותיו של השני. הצעתי שתפנו ליעוץ בו תלמדו להתחבר ולהכיל אשמח לסייע בנימין זר 0502823679

04/10/2021 08:09

תקשורת

רון אל אהרון

לשואלת שלו"ב.

אני רוצה להתחיל דווקא מהדוגמא שנתת, כי היא משקפת לנו על התקשורת ביניכם.

את מתלוננת על כך שהוא בייש אותך ליד כל המשפחה בזה שאמר לך "מדומיינת".

אבל..... האם חשבת על זה שאת ביישת אותו "ראשונה" בזה שאת עושה "סקר" משפחתי על מנת להפוך אותו ל"שקרן" או ל"סנילי"?!

מתוך מצקת הדברים שכתבת נראה שהתקשורת ביניכם לקויה מאד.

מומלץ לפנות לייעוץ / טיפול זוגי לשקם את העניין.

04/10/2021 13:06

עניינים בלתי פתורים

נאוה סבג

לכותבת היקרה,

מדברייך עולה שאת חשה שבעלך לא רואה אותך ואת הקשיים שאת מתמודדת איתם, לא מכיל את רגשותייך ולא אמפתי כלפייך - במקום להקשיב לך ולמצוקותייך הוא פשוט בורח. התחושות הללו בוודאי לא מהיום. לא נראה שיש שיח או תקשורת בריאה ביניכם, בפרט על נושאים רגשיים או אינטימיים.

כמו כן, ייתכן שצברת המון כעסים כלפי בעלך או כלפי עצמך – כעסים אשר הודחקו והם מתפרצים לא תמיד במקום, ולאנשים סביבך קשה להבין אותך או לשמוע אותך כשאת כועסת.   

אני ממליצה לך לגשת לטיפול רגשי כדי לברר את מקור הכעסים ולשחרר אותם, ללמוד להיות אסרטיבית מבלי לאבד שליטה. כמו כן חשוב שתחזקי את הדימוי ואת הערך העצמי שלך – כשאת תעריכי את עצמך ודאי שאחרים גם יעריכו אותך.

בהמשך אם יהיה צורך, אפשר יהיה לצרף את בן הזוג לטיפול. 

 

ברכה והצלחה

נאוה סבג

מנחת נישואין ומשפחה ומטפלת רגשית

navabg2251@gmail.com

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130