פורום נישואין ומשפחה - נישואים ללא זוגיות... | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 23/09/2023 ח' תשרי תשפ"ד

פורום נישואין ומשפחה - נישואים ללא זוגיות...

18/01/2022 00:13 שאלה: נישואים ללא זוגיות...

שלום וברכה, אנו נשואים כ20 שנה לא מאושרת כלל , הילדים מקסימים ממש אוצרות יהלומים אחד אחד, רק שהוא לא מעריך לא את הילדים ולא אותי,בעלי אדם מאוד קר וקשה כלפי וגם כלפי הילדים..אדם מאוד ביקורתי, אני ב"ה ההיפך הגמור ממנו ,שמחה קלילה רואה תמיד את הטוב בכל דבר ובכל מצב, חמה אוהבת,לצערי לאורך כל השנים ויתרתי לו רבות, טעות חיי אם זה ביחס שלו אליי המזלזל,הפוגע והמעליב...וגם כלפי הילדים מאוד קר וקשה אם הבן קיבל 90 במבחן הוא אומר בשיא הרצינות למה לא הבאת 100, אף פעם לא הגיע לאסיפות הורים, מסיבות של הילדים בבית הספר, הוא לא מעצים את הילדים ההיפך הוא מוריד להם את הביטחון העצמי לאפס ,לאחרונה הוא נהיה יותר גרוע ולצערי גיליתי שהוא הולך לנשים בתשלום....,הוא נכנס הביתה בקושי מדבר ורק מתעסק עם הפלאפון שלו...כמו אורח, זר מדבר רק לצורך העברת ביקורת כעסן, רגזן או שמבקש אוכל...הרגשה מאוד קשה אין זוגיות כלל, במיוחד עם הידיעה הקשה...בגידה ..משמיץ ומעליב אותי ליד הילדים, לא יודעת מה עלי לעשות...ניסיתי שנלך ליועץ זוגי אך הוא מסרב, מאוד גאוותן לא חושב לרגע שהוא לא בסדר...אומר שאני הבעיה..אני אומרת לו שאפילו בעבודה מכבדים אותי יותר מאשר הוא מכבד אותי....אם בכלל...לעזרתכם אודה

לשאלה זו ענו 1 מומחים

13/02/2022 23:18

הזמן וההזדמנות לבצע שינוי

שלמה הוך

לשואלת שלום וברכה.

את מתארת חוויה קשה, של מערכת נישואין במשך 20 שנה! ללא זוגיות, ללא קשר רציני; בסיס הקשר קר ומנוכר, ביקורת בשפע ללא תמיכה וללא הכלה.

לאחרונה הגדיל כאשר יש גם בגידה. מצד אחד את מתארת מצב קשה, ומאידך דווקא עכשיו שיש הקצנה במצב כולל בגידה זו ההזדמנות לבצע שינוי. זהו מצב שמאפשר ודורש ממך לעצור את העגלה הדוהרת, לשוחח עם בעלך באופן שאינו משתמע לשתי פנים – שזה בלתי אפשרי להמשיך במצב כזה, ותסבירי לו את הכוונה ומדוע. תשוחחי אתו לא בצורה של האשמות, אלא תסבירי לו איך ומה את מרגישה, ומה המצב הזה עושה לך.

מצד שני, אולי זו תהיה גם הזדמנות עבורך להיות קשובה לבעלך בצורה רצינית, וגם תאמרי לו זאת שחשוב לך להבין אותו, ומה הוא "סוחב" אתו, ומה החוויה שלו במערכת הנישואין והמשפחה. כמובן את השיחה הזו תבצעי בזמן מתאים לשניכם. זמן נינוח ורגוע, ללא לחץ של זמן. תתאמי אתו את הזמן הזה מראש ע"מ שזו תהיה שיחה טובה, אופטימלית ומהווה תחילת תפנית בחיים.

כשתצליחו לקיים שיחה זו, תעמידי את העובדה שאתם חייבים טיפול זוגי ואין שום אפשרות אחרת ובעז"ה זו תהיה תחילת התפנית לקראת חיים חדשים ואיכותיים יותר.

 

אשמח לעזור,

שלמה הוך

יועץ נישואין בכיר

054-8422672   s0548422672@gmail.com

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130