פורום נישואין ומשפחה - הורים מתנגדים לנישואין | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 20/04/2024 י"ב ניסן תשפ"ד

פורום נישואין ומשפחה - הורים מתנגדים לנישואין

20/08/2023 17:58 שאלה: הורים מתנגדים לנישואין

אני נשואה 14 שנה וההורים שלי כל הזמן משדרים לי שהם לא מרוצים מכך שאני נשואה לבעלי. אני יודעת שזה נשמע קיצוני אבל זה המצב. לפני כמה שנים היינו במשבר זוגי ושיתפתי את ההורים שלי בכך שברצוני להתגרש. הם אמרו לי תחכי עם זה עד שהילדים יתחתנו ואז תעשי את זה. הם לא סובלים את בעלי. וקשה לי להיות עם בילי באינטימיות בגלל זה. אני נקרעת בין הרצון לכבד אותם לבין הרצון לחיות בשלום עם בעלי בשלום כי באמת הוא אדם ואבא טוב. ויש לכך רקע.. בעלי בא ממשפחה מאד מאד בעייתית. אפשר להגיד שאין לו משפחה (יש לו רק 2 אחים והם חולי נפש. אחד עבר ניתוח לשינוי מין) וההורים שלי כועסים עליו שהוא הסתיר את זה. אשמח לקבל עצות איך להתגבר על המשקעים הללו ולחיות בשלום עם בעלי היקר.

לשאלה זו ענו 1 מומחים

27/08/2023 15:37

לשמור על קשר – לשמור על גבולות

שלמה הוך

לשואלת שלום וברכה,

 

בשאלתך את מתייחסת לשני מישורים, האחת הקשר שלך עם בעלך והחלק השני והמרכזי שבשאלתך – האופי של הקשר עם ההורים שלך. את מה שהם אומרים ומשדרים ואת ההתערבות בחיי הנישואין שלכם.

א: לגבי ההורים חשוב מאוד לשמור על קשר טוב. ההורים הם השורש ומשפחת המוצא וחייבים בכבודם, וכן הורים גם דואגים לילדיהם. אך מאידך, בכל מה שנוגע לקשר שלך עם בעלך אלו החיים הפרטיים שלכם. חיי הנישואין זה ערך עליון, זה המשכן הפרטי שלכם. אתם הקמתם ב"ה משפחה, אתם מגדלים ילדים ואת דור ההמשך. ולכן בהקשר הזה את אמורה לומר להורים היקרים שלך, אני יודעת ומעריכה שאתם דואגים לי. אך אנא בבקשה מכם, זהו בעלי ואתו הקמתי משפחה ואני רוצה לחיות אתו בשלום. אני מבקשת שלא תתערבו לנו בנושא של הקשר הזוגי והמשפחתי.

לומר בזמן המתאים, בעדינות אך בנחרצות ולהציב גבולות שכאן זהו השטח שלכם בלבד.

ב: לגבי הקשר שלך עם בעלך, חילוקי דעות ו/או משברים זהו דבר נורמלי אצל זוגות נשואים. משברים חייבים לפתור בצורה נכונה, וכאשר עושים זאת זהו חלק מבניית הקשר וחיזוקו.

את מציינת שבעלך הנו אדם ואבא טוב, ואם כן יש לך פרטנר מצוין לחיים. זה שהוא מגיע מרקע של משפחה בעייתית לא מונע ממנו להיות בעל ואבא מצוין. אם יש קשיים בדרך, חשוב לעזור לו. בכל אופן, נראה שיש לך את הפלטפורמה לחיים טובים ותקינים.

מסתבר שעל מנת לממש זאת, חשוב לקבל עזרה מקצועית שתנתב אתכם להגיע אל הפוטנציאל שלכם.

בהצלחה רבה,

אשמח לעזור

שלמה הוך

יועץ נישואין ומשפחה בכיר

054-8422672  - s0548422672@gmail.com

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130