פורום אישות ופריון - לספר או לא | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 03/12/2023 כ' כסלו תשפ"ד

פורום אישות ופריון - לספר או לא

18/11/2019 00:00 שאלה: לספר או לאאורח\ת

שלום לרבנים החשובים כאשר יש לי דבר שמציק לי אני מתלבט בין שני אפשריות שעומדים לפני... כקדמה חשובה - אשתי נמצאת במצב רגיש מאד כרגע. הוי אומר שאם אצער אותה יתר על המידה, המצב רוח שלה יכול להדרדר מאד!!! 1 . לספר לה ולקוות שזה לא פוגע לה יותר מדאי. כמובן יש גם סיכון שעצם העובדה שאני מספר לה דברים שמציקים לי בהתנהלות היום יומי, יכול לפוצץ אותה. 2. לא לספר לה! כך לפחות שוללים את הפיצוץ כהתגובה ישירה ממה שאני מספר לה. מצד שני אם לא מספרים השני מרגיש שמשהוא מציק ואתה לא מספר. מה דעת כבודכם ?

לשאלה זו ענו 2 מומחים

18/11/2019 00:00

תקשורת בין איש לאשתו

מנחם מורדוף
שלום, שלום וברכה, אתה מציג את הדברים כאילו מדובר באירוע בודד כזה או אחר, אירוע שאנו לא מכירים אותו, ואתה שואל האם לספר או לא. למעשה, השאלה הזו איננה שאלה פרטית העוסקת במקרה כזה או אחר, זוג שיש בין הבעל לאשה מערכת טובה של תקשורת מספר הכל, על פי כללי התקשורת שלהם, וטוב להם עם זה. אתה חייב להבין שתקשורת טובה אינה עוסקת רק בבעיות בין בני הזוג אלא בחיים עצמם, בסיפור החיים. אשרי הבעל והאשה שיושבים בצורה קבועה ומשוחחים. בקשר לבעיה שאתה מתחבט בה - כדאי מאוד למצוא דרך לעשות לאשתך קצת יותר טוב וממילא כל הבית ירגיש טוב יותר. מה דעתך? מנחם מורדוף
18/11/2019 00:00

לשים דגש על האיך .

אסתר לוינגר
שלום לך ,שלום. אתה אומר שאישתך נמצאת כרגע במצב עדין ואם תשתף אותה בדברים שמציקים לך ,הדבר יצער אותה .לא רק זה אלא שיהיה פיצוץ . בין בני זוג צריכה להיות נכונות להקשיב למצוקות השני . מה קורה ביום יום ? איזה דו שיח אתם מנהלים ועל מה . האם אתם משוחחים גם על מה שמציק לה ? אם אתה פוחד מפיצוץ ,אמור את מה שאתה רוצה לומר בצורה רכה יותר .אמור חלק מהדברים ,חכה לתגובה ,והמשך. אם ישנה התפרצות ,אל תגיב .השאר במקומך.שים את ידך על כתפה ואמור לה שהיית מאד רוצה שהיא תהיה חלק מהחיים שלך גם בדברים הטובים וגם בדברים הרעים . הצעה נוספת : בא הביתה יום אחד עם סיפור נחמד שקרה לך .המטרה שלך צריכה להיות ,רצון כנה לשתף את האשה שאיתך בכל . תמיד אפשר לפנות ליעוץ כמובן . גם פרח אחד יכול לעשות פלאים. רוב ברכות אסתר.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130