פורום מרכז י.נ.ר - גישור | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 03/03/2024 כ"ג אדר תשפ"ד

פורום מרכז י.נ.ר - גישור

16/09/2014 10:07 שאלה: גישורציפי

בשבת האחרונה ישבנו בסעודה שלישית בני המשפחה עם ילדינו והיגיענו תוך כדי שיחה לויכוח קשה על נושא משפחתי, הדברים היגיעו כמעט לקרע רציני, תוך כדי חשבתי איך אני יכולה לפשר בין הצדדים, ואכן הצלחתי להרגיע את הרוחות, ולהביא לשביעות רצון של כל הצדדים. זו לא פעם ראשונה שאני מרגישה שיש לי יכולות של פתרון סכסוכים, בעבודה, בין שכנים ועוד. לאחרונה אני רואה פרסומות של י.נ.ר על לימוד "גישור משפחתי וכללי", וכבר זמן שזה מדגדג לי בראש. האם אני כעקרת בית ללא מקצוע מסויים יכולה ללמוד ולמסד את היכולת שלי לכדי מקצוע מפרנס כ"מגשרת"? או שישנם תנאים לקבלה ללימודים שלא מתאימים לי. אשמח לתשובתכם. תודה

לשאלה זו ענו 2 מומחים

17/09/2014 08:32

גישור - הכשרה ללא צורך בידע קודם

טל פריגן
בוקר טוב ציפי. לימודי גישור אינם מחייבים רקע קודם. היתרונות של התכנית הם שמשך הלימודים יחסית קצר - 10 מפגשים גישור כללי ו 7 מפגשים גישור משפחתי, מעניקה לך תעודות הכשרה המוכרות ע"י משרד המשפטים, הלימודים מעשיים ויישומיים ומיועדים לכל מי שרואה את עצמו כמתאים לתחום. חשוב להבין שגישור מתחבר לכל תחומי החיים שלנו - כמו שראית אצלך בבית, ומהווה כעין השקפת עולם שאומרת שכל סכסוך, קונפליקט ואי הסכמה ניתן לפתור בדרך של הסכמה, הבנה ושיתוף פעולה. לכן ההכשרה תעניק לך קודם כל כלים ידע וניסיון שישמשו אותך בחיים שלך ובכל תחום שבו את עוסקת. כדי לעסוק בתחום בצורה מקצועית, יש בדרך כלל צורך להמשיך ללימודי פראקטיקום או להמשיך את הלימודים לתואר אקדמי. במרכז י.נ.ר יש מגוון אופציות, כולל אפשרות להשלמת תואר במשפטים במוסדות אקדמיים בארץ שאנו מקיימים איתם שיתופי פעולה, וכן ביישוב סכסוכים.יש המשלבות את הלימודים במקביל ללימודי טוענות בית דין, ויש גם כאלו שלמדו "רק" גישור והצליחו להשתלב בשוק העבודה. לסיכום, ממליצה לך בחום להביא לידי ביטוי את היכולת האישית והאנושית שלך ולקבל את ההכשרה בצורה מקצועית, כך שתוכלי לסייע גם לאחרים, ובע"ה, מכאן להמשיך ולהתפתח בהתאם ליכולות והצרכים שלך. בהצלחה.
18/09/2014 12:27

גישור=גשר+רגש

יצחק אסולין

גב' ציפי נכבדה לאחר תשובתה של גב' טל נחום, אין להוסיף מאחר והגב' טל הבהירה את הכל בסגנונה היחודי, ברהיטות ובפירוט רב שפשוט לא נותרו שאלות (אני מניח). אך אוסיף לומר שעברתי מסלול ארוך של גישור (ניהול וישוב סכסוכים, כל קורסי הגישור, טוענים רבניים ומסיים בע"ה בקרוב דוקטורט) במכון י.נ.ר בהכוונתה הראויה לכל שבח ומודל חקוי, עבודת הגישור הנה מרתקת ומאתגרת ומלאת סיפוק. וכמובן שבחרת במקום הנכון והטוב ביותר ללימודים אלו, היחס החם והאמפטיה, עושר תכני לימוד, ימחישו לך היטב כי עשית בחירה מדוייקת וחכמה. בהצלחה רבה גב' ציפי. בברכת שנה טובה, יצחק אסולין ומאתגרת ועל פי שציינת, בטוחני כי תעשי חיל בתחום הגישור.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130