פורום אישות ופריון - מאכזבת את בעלי | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 03/12/2023 כ' כסלו תשפ"ד

פורום אישות ופריון - מאכזבת את בעלי

19/11/2019 00:00 שאלה: מאכזבת את בעלי

שלום רב, אנו נשואים 11 שנה עם 4 ילדים. עברנו דרך די ארוכה בזוגיות שלנו, הרבה קשיים ומריבות אבל ב"ה אני מרגישה שסה"כ עלינו על דרך יותר טובה, חוץ מכמה נושאים שעדיין קשה לנו אתם ואחד מהם הוא נושא האישות. חשוב לי לציין ששנינו בעלי תשובה אבל גם מאוד ביישנים בטבענו, ואני יותר. הקושי בנושא הוא שבעלי טוען לעתים מאוד קרובות שאני אף פעם לא יוזמת, לא מספיק מוציאה את הנשיות שבי החוצה , לא מספיק חמה ואוהבת והוא מרגיש בכך מאוד בודד ומותש ושאני לא מתחשבת בו (הוא היה רוצה להיות לפחות פעמיים בשבוע ביחד, ללבוש בבית בגדים יותר מושכים, להיות יותר פעילה ביחסים וכו'). אני מרגישה שמאוד טוב לי בחיי האישות שיש לנו (ובאמת הוא מאוד מתחשב בזה שגם לי תהיה הנאה מהיחסים...) אך קשה לי מאוד עם העובדה שאני מאכזבת אותו וגורמת לו לכעס ( אנחנו רבים על נושא זה כל כמה חודשים), במיוחד שהגעתי למסקנה שלמרות שכל פעם מחדש אני אומרת לעצמי ש"זהו, עכשיו אני לוקחת על עצמי לעשות מאמץ..." וזה לא כל כך הולך לי, אני מרגישה שזה לא מדבר אליי, דורש ממני הרבה מאמץ וזה פשוט לא בראש לי. המצב גם מחמיר מאוד בהריונות כשלפחות עד חודש חמישי אני די נגעלת מיחסים וממש מתאמצת לשמח אותו, אבל עדיין הוא טוען שהוא כבר מתאפק יותר מדי (עם זה פחות מפעם אחת בשבוע) ושאני צריכה לחשוב על פתרון כדי שהוא לא ייכשל ח"ו.

לשאלה זו ענו 2 מומחים

19/11/2019 00:00

שלום לך,

יעל סטל

אתם נשואים 11 ש'+4 ילדים. ממה שכתבת ניכר שעשיתם דרך ארוכה ועברתם שינויים מהותיים בחייכם החל מהיותכם בעלי תשובה  דרך שינויים אחרים נוספים בחייכם. התגברתם על חלק מהקשיים ואתם מודעים לקשיים נוספים שיש לשפר.

הדרך שעברתם מורכבת וניכר מבין השורות שיש לכם  כוחות, נסיון אישי , מודעות ואף הצלחה לפחות בחלק מהשינויים בחייכם.

עלי לציין שזה לא עניין של מה בכך.....אלא זה מעיד על עוצמות של רצון, כוחות , דבקות במטרה  ויכולת לשתף פעולה. כל אלה חשובים להמשך הדרך..

היום אתם מתמודדים עם הרצון לשפר את חיי האינטימיות והאישות. כל הדרך שעברתם יכולה מאד לסייע להצלחתכם.

את  כותבת שלדעתך יש כמה דברים שעליך לעשות בעניין ומציינת שבעלך חש מותש ועול האחריות מוטל על כתפייך. מציעה לך לחשוב גם  במה זה יכול לסייע לך ולזוגיות שלכם. ובנוסף כיצד גם בעלך יכול לסייע לעניין.

 מציעה לך לנסות ולבחור רק באחת מהדרכים שחשבת(ולא כולם ) ולהתחיל בזה.. וכן לחשוב מה יצא מהמאמץ שתשקיעי ולמי זה יעזור (רק לבעלך? אולי גם לך? ולזוגיות שלכם?)

במידה ותחליטי שברצונך להגיע לפגישה בה נדון ביחד בדברים , אשמח לסייע.

יעל סטל MSW  

מטפלת זוגית ומטפלת לענייני אישות -מוסמכת ע"י האגודה לטיפול מיני

נייד: 0524262140

בהצלחה.

19/11/2019 00:00

שיפור והעשרת יחסי אישות

מנחם חפץ

לא אכביר במילים, אך ממה שאת מתארת יש לכם אפשרות להתקדם הרבה יותר מהר ממה שאת חושבת [את מציינת שקשה לך עם יוזמות למיניהם] ושניכם יכולים להיות מסופקים יותר כל אחד במה שהוא צריך.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130