פורום ייעוץ נפשי - בהמשך לשאלה הקודמת | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 30/05/2024 כ"ב אייר תשפ"ד

פורום ייעוץ נפשי - בהמשך לשאלה הקודמת

26/11/2015 10:15 שאלה: בהמשך לשאלה הקודמת

תודה על התשובות, אך, חשוב לציין(הייתי צריכה לציין זאת קודם )- בעלי אינו מוכן כלל לפנות לייעוץ בנושא, נסיונות השיכנוע שלי עלו בתוהו. הוא טוען שאין עניין לדון על נושא כה ישן - כואב לו נורא שאני מפשפשת בכאב ישן. והוא מדגיש- במקום שתהיי מאושרת בקן המדהים שבנינו ובבעל אוהב את מדשדשת בכאב ישן ובטעות מהעבר. לכן לשאלתי- לאן עליי לפנות אם לא לייעוץ זוגי.

לשאלה זו ענו 6 מומחים

26/11/2015 10:40

טיפול פרטני CBT

פנינה גרין

שלום רב,

אפשר בהחלט להגיע לבד לטיפול CBT - טיפול התנהגותי קוגנטיבי -  וזה עשוי מאד להועיל בע"ה.

בברכה,

פנינה גרין

פסיכותרפיסטית CBT

0527134431

 

26/11/2015 10:52

CBT

יעקב פרידמן

שלום וברכה

אני חושב שטיפול CBT מאוד יכול להקל עליך ולסדר לך את המחשבות

בהצלחה

26/11/2015 10:53

טיפול פרטני

לימור שלמה

מיטל שלום.

לעיתים בן בני זוג יש קושי להסכים, לראות, להרגיש, או לפרש את אותו הפרוש לקושי, במצב כזה טוב ורצוי לפנות לטיפול זוגי.

כשאחד מבני הזוג מתנגד לפנות לטיפול זוגי ואינו מוכן להרתם לקושי שצף אצל בן זוגו, מוטב שהבן זוג שחש בקושי יפנה לטיפול פרטני וינסה לפתור את הקונפליקט בליווי מקצועי. 

לפי הדברים ששיתפת, אני ממליצה שתפני לפסיכותרפיסטית לטיפול CBT. 

אשמח לעזור, בברכת הצלחה, 

לימור שלמה,  0526633492

27/11/2015 08:40

אל תזכור עוונות ראשונים

גבריאל ישר

לשואלת בוקר טוב .

משאלתך הבנתי כי קיימים משקעים לגבי עברו של בעלך אשר קשה לך להתמודד עימהם ולהכיל אותם .

עלייך לדעת כי מלבד גישת הטיפול הקוגנטיבי , הרי שייעוץ זוגי בלתי נמנע כיוון שהמשקעים קשורים לעבר ויש לוודא שאכן השטח נקי והכל עבר בשלום וקיימת חזרה בתשובה בנידון ופיוס הדדי . שכן טיפול במחשבותייך אינו צעד אשר אמור להבטיח כי מעשיו של בעלך לא ישובו שוב ויש לוודא הליך זה . 

באם בעלך אינו מוכן להגיע לטיפול { לפי דברייך } , קיימת אפשרות שתגיעי לבד ובאמצעותך הטיפול יתנהל באופן זמני עד שישתכנע כי הכדאיות גוברת על הסרבנות לטיפול . 

לא אחת מגיעים או מגיעות אלי בנות זוג או בני זוג אשר הצד השני מתנגד מסיבה זו או אחרת , לאחר מספר מפגשים פרטניים , הפונה מקבל כלים אשר על ידם הוא משכנע את הצד השני להגיע לטיפול .

מניסיון רב במקרים כאלו , כאשר הצד השני מבחין כי בן הזוג עובר טיפול ועובר שינוי , הוא מעלה חששות לגורלו וזה גורם לו להגיע לבדיקה סביב הטיפול ומהותו וממש בימים אלו אני מטפל בשני זוגות מסוג זה . 

במקביל , באם את רואה שהתהליך הייעוצי אינו מקל מעלייך את מחשבותייך , אזי ורק אז לא נותר אלא לפנות להליך טיפולי קוגנטיבי { C.B.T. } אשר אמור להקנות לך  כלים בכדי להתפטר ממחשבותייך הטורדניות . 

הימנעות מהליך זה עשוי להחריף את המצב הזוגי בינכם ואת האימון וחלילה מערכת הזוגיות עשויה להיסדק . 

במקביל לכל תהליך זה יש לוודא שהילדים לא נפגעים מכל תהליכים אלו ואצלם הכל נשאר תקין ושגרתי למרות שקשה להאמין שאין פגיעה בילדים , שכן כל מתיחות בזוגיות גורמת במישרין לזעזוע אצל הילדים בין אם מעט או הרבה והכל תלוי בעומק הסדק בזוגיות ורמתו . 

אשמח לשמוע ממכך ולסייע בידכם בהמשך .

בכבוד רב ושבת שלום ומבורך .

ישר גבריאל .

יועץ זוגי ומשפחתי M.A. , פסיכותראפיסט בגישה דינאמית וקוגנטיבית התנהגותית . מנחה הורים , יועץ לחיי אישות ועוד . 

052-3333146 . דוא"ל : shabga18@gmail,com

 

29/11/2015 12:33

אולי זה לא בגידה

אלחנן מלכה

שלום מיטל

אני מבין את גודל ההלם ממה שגילית על בעלך. לפי מה שקראתי אני מבין שאת לא ממש מאמינה לו שהיתה מעידה חד פעמית כי את רואה שהוא מסתכל ועיניו משוטטות כהגדרתך ואת חשה נבגדת היום ולא רק ממה שקרה פעם 

א. אני חושב שאת צריכה להבין שבן גם אם הוא מסתכל בחוץ אין זה אומר שהוא בוגד. הניסיונות בחוץ קשים מאוד ואפילו שהוא אוהב רק אותך והזוגיות שלכם מושלמת כפי תיאורך עדיין נדרשת ממנו עבודה רבה בחוץ בשמירת העיניים. (לא סתם אסרו הרבנים את האינטרנט על רוב מרכיביו בלי הבדל בין נשוי ללא נשוי). זה לא אומר שאת חייבת לתת לזה לגטימיות אבל כן לבוא לשוחח על זה עם בעלך מתוך גישה שהיית רוצה להיות היחידה שמעניינת אותו אפילו שאין זה בגידה.

ב. יכול להיות(כך אני מביו מתוך דברייך שקשה לו מאוד לדבר על כך) שגם הוא עצמו לא ממש יודע איך להסתכל על כך שיש לא לפעמים חשק להסתכל  על נשים אחרות אפילו שהוא נשוי, וגם הוא אינו מבין שאין זה בגידה ורק הזדמנות להתמודד עם היצר ולקבל שכר, וגם אם נפל אין זה אומר שמישהי אחרת מעניינת אותו, כי הגבר אפילו שמישהי אחת מעניינת אותו ואין עוד, עדיין הוא בתוך הניסיון ואין הוא נח ממלחמת היצר, אולי בשונה קצת מאישה

ג. את גם צריכה לשים לב שהשוטטות של עיניו אינה נראית מוגזמת ואם יש דברים אחרים שלא חשפת בשאלה שמטרידים את מנוחתך כמו היעדרות מהבית לא מוסברת, סהרורי במשך היום כשאין סיבה ניראת לעין, לא מתעניין בך כבעבר, ועוד דברים מהסוג הזה. ואם כן את חייבת ללכת דווקא ליעוץ זוגי לבד ע"מ לדעת איך לדרוש ממנו להגיע ולטפל בשביל שתוכלו לחיות ברוגע ובשלווה

תיזכי לחיים מאושרים

אלחנן

29/11/2015 20:28

תשובה

שלמה גורנו

בס"ד

כפי שפרטתי בתשובה הקודמת, על פי מה שעולה מדבריך כדאי שאת תעברי את הטפול הרגשי באופן פרטני.

שלמה גורנו
מטפל, מנחה הורים וקבוצות.
בהצלחה 

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130