facebook youtube google

פורום לקראת נישואין - ספקות

21/05/2017 14:52 שאלה: ספקותמבולבלת

שלום. אני יוצאת עם מישהו כבר חצי שנה+ ובתקופה האחרונה העניינים היו יותר רציניים והתחלנו להתקדם ,קבענו תאריך לחתונה וכו. במהלך הקשר כבר בחודשים הראשונים היה לנו די ברור שזה יקרה אך היה קשה מהלך ההתקדמות עקב ההתנגדות של הורי לכך. במשך הזמן הם קיבלו זאת בהבנה שצריכים ללכת איתי במקום לאבד אותי ושינו כיוון. אך עם כך התחילו לנקר בי חששות כבדים לגבי השידוך האם הוא מתאים לנישואין- הוא בישן מאוד וזה נראה מקור של חוסר ביטחון ולאחרונה יש בי תחושה שאני השכלית והברורה והוא מתנהל קצת לפי הרגש ולכן קשה לי לקבל ממנו, זה יוצר מציאות שהוא מרגיש שאני שולטת עליו ולא מקבלת מה שהוא אומר וכן יש חשש האם קיים בו בעיות נפשיות למיניהם (הרבה פעמים סובל מכאבי בטן וגב והתברר לי ששנים לא היה מעוניין לטפל בכך וכן נכנס ללחצים) וגם רוב האנשים בסביבה שהוא חי בהם הם בעלי ביטחון והוא ממש לא. כמו"כ לאחרונה התבטא בביטויים אבדניים וכשאמרתי שזה לא באמת רציני והוא אומר את זה כי קשה לו והוא לא באמת רוצה למות, הוא אמר שכשהיה בן 13 ניסה לעשות זאת ולא עבר טיפול פסיכיאטרי מאז...כמו כן למרות החששות נסנו להפסיק את הקשר אך גם עם זה אני לא שלימה כי יש הרבה דברים שאוהבת ומעריכה בו וחוששת להפסיד וכן קשה לי לאחר תקופה ארוכה פתאום לחיות את הלבד. אני מבולבלת וקשה להחליט מה נכון וטוב. אשמח לעזרה,תודה!

לשאלה זו ענו 4 מומחים

05/06/2017 15:12

משוחדת

בנימין זר

שלום וברכה 

אני מבין את ספקותייך אבל נראה לי שאת משוחדת ואת לא בודקת בצורה אוביקטיבית. שהרי ציינת שאת שכלית ומאידך ציינת שאת מבינה שהקשר הזה לא בריא אבל יש לך קושי לחיות את הלבד במילים אחרות הרגש משחק תפקיד הרבה יותר מהשכל ,.

לכן כדי לבחון את הדברים בצורה שיכלית ולנסות לצפות את העתיד של חיי הנישואין כיצד תנהלי איתו את מערכת הנישואין שלכם. האם תוכלי לנהל אותה כמו שאת באמת רוצה האם הוא יכול להתנהלכאבא ליילדייך וכן הלאה.

אשמח לסייע 

בברכה הרב בנימין זר 0502823679

 

05/06/2017 21:48

לשואלת היקרה

שרית יורב

שלום לך,

ניכר מדברייך שאכן את מעורבת רגשית בקשר, ואין זה פלא, לאחר התקופה שציינת.

לכן הייתי ממליצה לך להתייעץ עם אדם מבחוץ, בוגר ורצוי מאד גם נשוי (רב/נית , חברה קרובה נשואה, ההורים - אם הם מבינים את ה"ראש" שלך ועוד) ולפרוש לפניו את כל הפרטים.

ממה שנראה על פניו ממה שציינת בשאלה - זה אכן מצריך בירור נוסף: הנטיות האובדניות בגיל ההתבגרות עלולות להתפתח אולי לנטיה לדיכאון, בהמשך החיים? אולי זה סתם היה רצון להשיג תשומת לב - מצד שני? עד כמה הניסיון הגיע לכלל מעשה? האם היה פומבי (אם כן, היה ברור לו מן הסתם שיעצרו אותו ומתחזקת ההשערה שזו היתה קריאה משויימת לעזרה או תשומת לב)?

בנימה אישית, אם היית הבת שלי,הייתי אומרת לך שחבל להסתבך ולחפש בחור אחר - אך כאן גם נכלל השיקול של גילך ומה האפשרויות הנוספות שלך, חוץ מהבחור הנוכחי. אם ישנן אופציות נוספות וטובות - לא הייתי לוקחת את הסיכון, כיוון שמדובר בפרוייקט לכל החיים - להעצים את הבחור ולשמחו. יש בחורות מבוגרות שזה מתאים להן להניח על כתיהן הרחבות משא כזה. אנני יודעת מה נתונייך ומשאבייך האישיים.

מקווה שלא בלבלתי אותך. ניסיתי רק להרחיב את היריעה קצת יותר ולפרוש את מכלול השיקולים.

את מוזמנת בשמחה להתקשר אליי ונדבר.

הנייד שלי: 0507698948 ואני משתדלת לענות בענייני שידוכים והתייעצויות בין השעות 21:30-22:30 כל יום.

 

בהצלחה ובשורות טובות ומשמחות

שרית יורב

שדכנית ומנחת נישואין

07/06/2017 02:35

בצדק

משה גולדברג

מחשבות אבדניות זה לא דבר של מה בכך!

אתם "חבר וחברה" וזה באמת נפלא, אבל זו לא מסגרת מחייבת, עם כל המשתמעה מכך!

קודם כל חייבים לברר למה ועל מה... ועם זה ברמה רצינית היו המחשבות, ועם את לא רוצה להפוך לכל החיים להפוך למטפלת באובדנים ( ואני מאוד מאחל לך לא להיות כזאת) את צריכה, סליחה, את חייבת לבדוק אם לא זה מה שמצפה לך כאן ואם כן לעזוב,             ואל תפחדי!!! את אישה עם לב זהב ואת תוכלי לעזור עם זה להרבה אנשים ולא להיות קורבן של המסירות שלך!! שזה הפסד לכולם!!

לדעתי את מערבבת נושא של "שליחות בחיים" של לעזור... לתת לתרום לחברה...

לבין להתחתן!!! שזה למצא את בן הזוג, החצי השני, מישהו שאת לא רוצה לשקם אתו אלא את רוצה להיות ה"עזר" שלו=שותפה.

הוא החזק ואת המסייעת, כי נראה לך שהוא עושה דברים טובים, את רוצה לגדל את ילדיו וכו'

 

תשמרי את המסירות שלך, זה "נכס" יקר מדי, "יש עבודה ויש חברים"=יש מצוות ויש נישואין.

כל הכבוד לרצון הטוב, ובהצלחה בבנין בית נאמן בישראל!!

כתבתי את מה שנראה לי ומה שלבך אומר לך תעשי.

בהצלחה!

11/06/2017 09:08

את צריכה ללבן לעצמך

מאיר בער

 

מבולבלת יקרה שלום.

את מנסה להכליל את כל האינפורמציה, ובצדק, אבל עם זאת מדובר במקרה מורכב (התנגדות הורים, בחור ביישן חסר ביטחון עצמי, בחורה שמרגישה שהיא השכלית, חשש לבעיות נפשיות, הרגשה של חשש להפסיד, כבר נקבע תאריך, וכו) וקשה לתת תשובה לעניין בלי להבין את המקרה לפרטי פרטים.

אני מאוד ממליץ שתקבעי בהקדם פגישה עם בעל מקצוע שישאל את השאלות המתאימות וילבן איתך את כל החששות. אני מאמין שאחרי פגישה אחת או שתיים תדעי בעצמך מה להחליט ותרגישי שלמה עם החלטה זו.

בהצלחה רבה 

מאיר בער MFC
0548425258