מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 07/06/2020 ט"ו סיון תש"פ

פורום רבנים משיבים - סוף סוף בעלי החליט לטפל

05/06/2019 15:31 שאלה: סוף סוף בעלי החליט לטפלתמי

לאחר שנים רבות שבעלי נופל מידי פעם לאיטנ' וכו'.. כיום הוא במצב רוחני מאד נמוך. לפני שנה, כבר כל הרבנים שהתייעצתי איתם אמרו לי להתגרש, אך אחד מגדולי הדור, פסק, שאעשה זאת רק כשהוא ירצה. לאחרונה כנראה הוא פנה לאחד האתרים לחיפוש בת זוג - או משהו בסגנון (משמע מזה, שכנראה הוא רוצה להתגרש.). כשנודע לי, הוא הודיע שהוא יתחיל טיפול (שיתכן והטיפול יוביל לגירושין) ואכן התחיל (מה שלא עשה 20 ש'...). אני מתביישת לשאול את הרבנים שהייתי נוהגת להתייעץ איתם משום שלא יבינו איך אני עדיין נשואה... למעשה, איך עלי לנהוג כעת, קשה לי לחזור אליו פיזית, (למרות שאני יודעת שאפשר לעבוד עלי עצמי בנושא זה, השאלה אם כדאי לי להתאמץ, אם ממילא הטיפול יוביל לגירושין). האם אכן מותר לי להמשיך לשמור על דיני הרחקות, גם כאשר אני מותרת? (לא לספר לו שטבלתי). ומה בכלל ההלכה במקרה זה, האם צריך להפרד בחדרים? יש בזה הלכות? שכן ברור שאם הטיפול לא יצליח/ או שהוא לא יעשה כל מאמץ כדי להתחזק רוחנית - אני חייבת להתגרש.

לשאלה זו ענו 1 מומחים

09/07/2019 09:46

סוף סוף בעלי החליט לטפל

הרה"ג דניאל עשור

בס"ד

בתוך שאלתך את קובעת כי הטיפול שבעלך החליט סוף סוף לקחת בהכרח יוביל לגרושין. ברצוני לדעת מדוע עת כל כך בטוחה בכך? הלו סוף סוף בעליך שהסכים לטיפול מצהיר בזאת שהוא בבעייה וכי הוא מעוניין לפתור אותה. אז אוליי כל החלטה מוקדמת שלך תכשיל את התהליך ?

לדעתי, לא כדאי להתייחס אל הקשר כקשר שמוביל בהכרח לגרושין לפני טיפול . כמוכן, יתכן שדווקא בגלל מדיניות ההסתרה וההעלמה תהווה עילה לגרושין מבחינתו. לפיכך, כדאי למהר ללכת לטיפול ולהימנע מפעולות מרחיקות ומסתירות שעלולים להתפרש כנזק בלתי הפיך מבחינת בעליך. 

 

בתודה מראש 

 

דניאל עשור 

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130