פורום לקראת נישואין - מבולבל | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 22/04/2024 י"ד ניסן תשפ"ד

פורום לקראת נישואין - מבולבל

01/08/2019 12:20 שאלה: מבולבל

שלום רב, רציתי לשאול שאלה מקצועית ותורנית. קיבלתי הצעת שידוך טובה מאוד בהרבה מאוד בחינות, משפחה טובה מידות טובות כישרונות עומק הכל טוב ויפה. אבל המראה שלה לא מספיק טוב בעיניי (מצטער אם זה נשמע רדוד). לא שיש משהו חריג פשוט נייטראלי. יש לה נטייה להשמנה (שוב סליחה) לפי תמונה כמובן. תמיד אומרים יופי הדבר שמתרגלים אליו. זאת אומרת גם מישהי שנראית טוב מתרגלים וכבר לא מרגישים יופי כמו בהתחלה (אני מבין שזה נכון מתרגלים כמו כל דבר בחיים מתרגלים השאלה באיזה רמה מדובר) וגם מישהי שהמראה שלה נייטראלי בעיניי מתרגלים לאהוב? זה באמת כך? כי מהיכרות שלי עם עצמי יופי הוא בהחלט אחד הדברים שאני מחפש כמובן בתור מכלול ולא חלילה ערך בפני עצמו כך קבוע בי אני טיפוס שמחובר ליופי גם בדברים אחרים. מצד שני מציעים לי הצעה אחרת טובה מאוד גם חיצונית גם פנימית חכמה אבל משהו בגדר הנורמה אבל לא מוכשרת או עמוקה יותר מהרגיל והם תכונות שאני חושב שאני צריך/רוצה. איך אוכל לדעת? בהתחלה הייתי בטוח שאני רוצה אחת שאעריך אותה ואני מעריך כשרונות עומק אני גם עמוק אבל אחרי שראיתי את המראה שלה אמרתי אולי עדיף לי ללכת על פחות מוכשרת עמוקה וכו בשביל מישהי שבשאר הדברים הוא עונה על מה שאני רוצה. אבל אולי אני צריך אחת חכמה יותר? קראתי את השאלה האחרונה כאן באתר שלכם שכתבתם מי אמר הנתונים על יופי או עומק נכונים ועדיף ללכת לבדוק. אבל ולכן אני שואל. כי אני יודע בוודאות מבדיקות יסודיות שעשו את הנתונים האלה של הכשרונות עומק וכו. נפגשתי בעבר עם מישהי שהכל היה מאוד טוב אבל המראה הפריע לי ובגלל זה הפסקתי את הקשר. אולי זה לא נשמע טוב אבל מה אעשה, זה היה קשה לי מאוד, אני מאוד מבולבל וממש לא יודע מה להחליטץ. מה לדעתכם עליי לעשות?

לשאלה זו ענו 4 מומחים

01/08/2019 15:36

בהצלחה

משה גולדברג

שלום וברכה

השוואה בין תכונות אופי ומידות היא מאוד מאוד טאורטית, כיון שכשם שפרצופיהם שונים כך... ותמיד זה הבן אדם עם הרכב אינדיווידואלי של המידות והשפעתם אחת על השניה, אבל

בוודאי שיש מידות שלחיי נישואין מוצלחים אפשר לקרוא להם "עיקריים" או "מרכזיים" כמו סבלנות, אמפטיה, עין טובה וערכים קרובים בין בני הזוג. 

מאידך הנביא עזרה תיקן שרוכלים המשווקים מוצרי קוסמטיקה(לא זוכר איך קראו לזה אז...) יסתובבו בעיירות כדי שנשים תוכלנה למצוא חן בעיני בעליהן ואין שום סיבה להתעלם מנושא היופי ומציאת חן (ולא חסר עוד הוכחות לכך בתורתינו הקדושה)

אבל כיון שלא עומדת על הפרק שאלה על סגירת שידוך אלא על פגישה, ואין משהו שדוחה מבחינה חיצונית אני הייתי הולך לבדוק את ההצעה עם תכונות אופי ואישיות היותר נראים לי, בתיקווה שהכימיה שתווצר עודתם תכסה באופן משמעותי על חוסר מושלמות בעניין החיצוני (ושוב כיון שאין משהו דוחה). והיא תמצא חן באופן מלא כולה. וזה למרות הקושי של הפרידה

ולהזכירך (וכמו בשאלה הקודמת) -אין אנשים מושלמים, ולא נשים... ועדיף משהו שאתה רואה ומקבל מאשר ציפיה למושלמות ואחר כך הפתעות... 

לדעתי בשלב זה של ההתלבטות-האם להפגש או לא להפגש זה בוודאי מספיק.

מאחל לך מעומק ליבי שה' הטוב ישלח לך את המיועדת לך ותבנו יחד בית של אהבה וכבוד הדדי באושר ועושר

משה מאיר גולדבר

0547758600

01/08/2019 18:00

מבולבל או מתבלבל

נאוה סבג

לשואל הנכבד,

לדעתי עליך להיפגש עם מי שנראית בעיניך מבחינה חיצונית, בהמשך תוכל לבדוק האם היא גם נושאת חן בעיניך בפנימיות שלה, שני הנתונים חשובים לבחינת נשיאת חן.  

אתה צריך להרגיש שלם עם עצמך ועם ההחלטה שלך שלא להמשיך בקשר עם אותה אחת שהמראה שלה הפריע לך –  לי יש הרגשה שיש עליך הרבה לחצים מצד גורמים חיצוניים וזה מה שמבלבל אותך – אז תהיה חזק ותבטח באינטואיציה שלך, ואל תתן לאחרים להכתיב לך עם מי להיפגש ומה טוב בשבילך.   

עוד אוסיף ואומר, שלא תמיד בתמונות האדם נראה כפי שהוא נראה במציאות - לפעמים הוא נראה הרבה יותר טוב במציאות, כי גם הפנים וגם החוץ שלו באים לידי ביטוי ונראים – פנים מלשון פנים.   

כמו כן,  כל אדם רואה את היופי בצורה אחרת – יש גברים שבעיניהם אישה מסוימת היא היפה בנשים לעומתם אחרים יאמרו שבעיניהם היא לא ממש יפה והאחרת יפה ממנה - כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות, אז זה עניין אינדיבידואלי – יפה או לא יפה זה בעיני המתבונן.   

מצד שני אומר, שחבל לך להתמהמה ולא להיפגש – במקרה הזה הייתי חושבת שאולי משהו אחר מפריע לך לצאת לשידוכים, ולכן הייתי ממליצה לך להיפגש עם יועץ נישואין כדי ללבן איתו את הנושא.

ברכה והצלחה

נאוה סבג

ייעוץ נישואין ומשפחה וייעוץ רגשי

053-2558880 בני-ברק

 Navabg2251@gmail.com

 

03/08/2019 22:23

על טעם וריח....

טובה לוין

שלום לך

חשוב לדעת מה גילך ולאיזה מגזר אתה משתייך, כיוון שהתשובה יכולה להשתנות בהתאם.

אענה לשאלתך באופן שיתאים למגזר הליטאי, שם יש אפשרות לפגוש כמה פעמים שרוצים (בגדר הטעם הטוב).

א. חשוב לי להדגיש שאף פעם לא כדאי להחליט בענייני שידוכים על סמך תמונות. גפ אם אתה עושה חשבון שסביר להניח להבחורה תשלח תמונה שתחמיא לה, לא תמיד זו המציאות, יש כאילו שפשוט לא פוטוגנים ויש כאילו ששלחו ללא מחשב מרובה, או שהתמונה כבר לא עדכנית.

ב. לא יזיק להיפגש עם בחורה, אפילו רק בכדי לבדוק בעצמך אם היא באמת לא יפה בעינייך, אין בפגישה זו הסכמה לכלום (אלא אם כן, אתה מהמגזר החסידי ואז יש לך יותר בעיה).

אני לא רואה בצורך בבחירת אישה שיפה בעינייך, משהו רדוד, לכל אחד יש ערכים החשובים לו, ושורה תחתונה, אתה זוכה בבחורה שמתאימה לך לפי ערכך ג"כ. ולכן, אם היא באמת "שווה" יותר ברמה הרוחנית/שכלית, ואתה מתחבר לצד הזה שלה, יתתכן שאחד משני דברים יקרה: או שהמראה החיוני פחות יפריע לך, או שהמראה החיצוני יתחבב עלייך. אם אף אחד מהשניים לא יקרה, סביר להניח שתצטרך להוריד את ההצעה כיוון שללא משיכה גופנית, לא כדאי להתחייב לחיות עם בן אדם לשארית חייך. כמובן שנשיאת החן יכולה לקחת יותר מפגישה אחת, לכן חשוב לתת לזה לפחות שתי פגישות, אך אם לא השתנה דבר לאחר הפגישה שהנייה, עדיף להוריד ולא לסחוב אותה סתם.

לעומת זאת, בחורה שיש לה רק יופי חיצוני, ללא יכולות וערכים הדומים לשלך, לא תחזיק איתה מעמד הרבה זמן, ולכן כדאי לבדוק את התקשורת וההבנה, לראות אם הם באמת תואמים את רמתך.

מה שחשוב בכל אופן, לבוא עם ראש פתוח ולא להחליט תוך שלשו דקות מתחילת הפגישה.

מאחלת לך בהצלחה מרובה

טובה לוין

יועצת נישואין ומשפחה ופסיכותרפיסטית

04/08/2019 09:46

שאלה חשובה ומהותית

הרב אליהו בן סימון

שלום וברכה!

השאלות שאתה שואל הינן שאלות חשובות ומהותיות בבחירת בן או בת זוג.
חושבני שמן הראוי שתפנה לאיש מקצוע בכדי לעשות תהליך של בירור מעמיק כככל שניתן של סט הנתונים החשובים עבורך בבחירת בת זוג, ודירוג של רמת הצורך.
תוכל בינתיים חפש ברשת מאמר שלי שנקרא "בחירה באחריות" ומאמר שן יותר שנקרא "הבל היופי - המבחן הסוביקטיבי".
 
בהצלחה!

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130