פורום לקראת נישואין - השוואה מסוכנת? | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 25/02/2024 ט"ז אדר תשפ"ד

פורום לקראת נישואין - השוואה מסוכנת?

15/08/2019 14:45 שאלה: השוואה מסוכנת?

אני בשידוכים. הבעיה או יותר נכון המעלה שיש לי משפחה מיוחדת מכל הבחינות ברוך ה'. מידות טובות חכמים מוכשרים ונראים טוב ברוך ה'. לא מתכוון מושלמים חלילה אבל איכותיים. הבעיה שאני נפגש אם בחורות ואני לא מוצא את האיכויות האלה. נניח נפגשתי עם בחורה טובה הכל טוב ויפה אבל לא מספיק חכמה או שחכמה ולא נראית מספיק טוב. זה מתסכל אותי. כי אומרים לי שאני מחפש דברים שלא קיימים אבל עובדה שהמשפחה שלי הם קיימים. ואגב אני אמנם מבפנים אבל אני לא חושב שאני מדבר על תחושה סובייקטיבית אלא על משהו שאני בטוח שגם אחרים יודעים ממנו וזה לא איזה תחושה אישית טבעית שיש לכל אחד שרגיל יותר למשפחה שלו. פשוט אני מחפש דברים שבמשףחה שלי אני רואה ולא מוצא אותם אצל אחרים. מה לעשות? אני לא מצליח להשלים עם מה שאומרים לי שמה שאני מחפש לא קיים כי בעיניי אני רואה שקיים וזה פשוט מתסכל. אותי. מה דעתכם? האם אני צריך להכניס לעצמי לראש שזה לא קיים ואז שאני יגיע כל פעם הבייתה אני אראה שכן? תודה על תשובתכם מראש

לשאלה זו ענו 2 מומחים

19/08/2019 11:48

שלום לשואל

רונית מילר

השוואה היא בהחלט פרמטר לבחון דברים, אך יכולה לחסום אפשרויות חדשות ומבט נקי על המציאות. לכן חשוב לבחון את הדברים מול תמונות חיים נוספות של אנשים מסביבך ותגלה בתים איכותיים מאד בסגנונות שונים לחלוטין ממשפחתך.

אתה צריך לבנות את ביתך הייחודי עם מישהי אחת ויחידה שהיא הזווג שלך. חשוב שתהיה לה חוכמת הלב להבין אותך ולהשלים אותך, וכן לגדל דור נוסף של ילדים שתהיה להם אהבת התורה לגדול ולהיות לתלמידי חכמים. יופי וחכמה חשובים, אך כבר נאמר שהיופי בעיני המתבונן. גם מושגי יופי עלולים להיות מקובעים לדמות מסויימת.

כפי שציינת בני משפחתך אינם מושלמים. שום בחירה לא תהיה מושלמת וחלק מהבגרות והבשלות זה לדעת לקבל החלטות, למרות שאין אדם יודע מה צופן לו העתיד.

נסה להוסיף לבחינת הנושא פרמטרים נוספים שיש לבחורה כמו : יכולת הקשבה, רגישות להבין לליבך, רגיעה, נעימות, יכולת לתקשר ולהביע את עצמה, נושאי עניין, בחירת אורח חיים, וכד'.

נסה לבחון את הבחורה שמולך בטוב והייחודי שבה בלי הסרגלים המקובעים ובע"ה חוכמת ליבך תנחה אותך לבחירה המתאימה.

בברכה

רונית מילר

זיווג הוא משמיים ושם ההצלחה ועבודת המידות שלנו, אך הבחירה בידינו. 

19/08/2019 23:11

הערכה עצמית מידי גבוהה

נאוה סבג

לבחור היקר שלום וברכה,

אני לא אכתוב מה אני חושבת על הדברים שלך, אבל אומר שבהחלט הייתי ממליצה לך ללכת לייעוץ אישי, לדעתי עליך לעבור איזשהו תהליך של בירור עצמי ומודעות עצמית, כדי להבין איפה אתה עומד וכיצד להמשיך מכאן ולהבא. משהו בהסתכלות שלך על המציאות מידי תמים (ואני אומרת את זה בזהירות כי אני ממש לא מכירה אותך).

הדרכה נכונה תוביל אותך לקבלת החלטות נבונות.    

ברכה והצלחה

נאוה סבג

ייעוץ נישואין ומשפחה וייעוץ רגשי

053-2558880 בני-ברק

Navabg2251@gmail.com

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130