ישראל בורזיקובסקי | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 13/04/2024 ה' ניסן תשפ"ד
ישראל בורזיקובסקי

ישראל בורזיקובסקי

קבלת קהל

נחת מהילדים

בשנתיים האחרונות האווירה בביתנו מאוד השתנתה, הבוגרים שלנו לאו דוקא מתנהלים כפי שחונכו, צניעות בלבוש, בדיבור ובהנהגה כללית. זלזול בהנהגות קדושות,ערכי תפילה וכד' קשה לנו מאוד ואיננו מסתירים שהיינו רוצים אחרת. (הם טוענים שמבינים והיו רוצים אך זה מה שהם מסוגלים, ביתינו בית מאוד דתי אך גם מאוד לא מלחיץ והילדים אומרים שלא הלחצנו אבל בכ"ז קשה) אחת הבנות אמרה לי:"אין לכם נחת מאיתנו, אנחנו לא שווים ואני בכלל אין בי שום דבר טוב" נבהלתי ומיד עניתי: " זה לא לגמרי נכון, היינו רוצים את זה ואת זה... אבל ב"ה יש נחת" הבת: " ממה למשל? מה טוב בי?" התחלתי סחור סחור ונגעתי בכשרונותיה הרבים, בלי להתייחס למעשיה. אמרתי לבעלי באותו ערב שהגעתי למצב נוראי שב-2 מתוך 8 ילדי איני מצליחה למצוא משהו טוב (לבד מכשרונות) חשבתי וחשבתי ו-איני מצליחה. זה נוראי בעיני שאמא כ"כ אוהבת לא מצליחה להצביע על נק' לחיוב בהתנהגות ילדיה אני מחפשת מילה טובה מכם ומילת הכוונה.

שלום רב, אני סבור שאי היכולת שלנו למצוא את מעלותיהם של ילדינו קשורה בקושי שלנו למצוא יתרונות בעצמנו. לעתים קרובות אנו נוטים לראות בילדינו תמונת ראי של עצמנו. ואת האכזבות והכשלונות כמו ההצלחות אנו רואים אך ורק כפועל יוצא של היכולת שלנו כאדם וכהורה. זהו כמובן עיוות , כיון שילדינו הם ישות הקיימת בפני עצמה המושפעת אמנם מהמשפחה ומהסביבה אך יש להם אישיות עצמאית שמחפשת את עצמה ותובעת להגשים את הפוטנציאל שבה והייחודי רק לה. לעיתים ההורים נחוים כמפריעים למימוש זה,לאו דוקא באשמתם, אלא מעצם היותם דמויות סמכותיות קרובות המעורבות בחיי המתבגר ומייעצות לו על כל צעד ושעל, הוא חווה לעיתים רצון להוכיח שהוא קיים בפני עצמו ונוקט פעולות שמטרתם להוכיח להורה שהוא אינו מחויב אליו, למרות שהוא גם מודע ומאמין שהתנהגויות אלו לא רצויות ולא תורמות לאישיותו ולחייו. הנני ממליץ לכם לפנות לטיפול משפחתי. בטיפול זה תוכלו לבחון יחד עם המטפל את הדינמיקה ומערכות היחסים הקיימות ביניכם לבין הילדים ולהתנסות בדרכים חדשות ליצירת קשר חיובי ופורה המבוסס על הכרת המקום הייחודי של כל פרט בחייו האישיים ובמערכת המשפחתית. כתוצאה מכך אפשר למצוא את הדרך ליצירת הנורמות, הגבולות, והמסגרות המאפיינות את הבית ולאפשר לכולם לחוש כי הוא בטוח, מוגן, ומאפשר חיים הדדים מתוך שיתוף פעולה ורצון טוב. בברכה, ישראל בורזיקובסקי, עו"ס ומטפל משפחתי טל: 0548448319 israelb@enativ.com

יועץ משפחתי באזור המרכז או הדרום

שלום חברים הגיע אלי מקרה של בעיות תקשורת בין אם לבנה הנשוי, שרוצים להגיע לאיש מקצוע,מי שלמד את התחום ויש לו נסיון בתחום המשפחתי הנ"ל, מוזמן ליידע אותי. תודה. יש להם העדפה לגבר.

עו"ס ומטפל משפחתי באזור אשדוד והדרום

שלום רב, שמי ישראל בורזיקובסקי, עו"ס ומוסמך בטיפול משפחתי. טל: 0548448319 אי-מייל: isrealraz@gmail.com בברכה, ישראל

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130