קורס עזרה ראשונה נפשית | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

עזרה ראשונה נפשית

כניסה למשתמשים 31/03/2023 ט' ניסן תשפ"ג

עזרה ראשונה נפשית (לימודים מתוקשבים)

עזרה ראשונה נפשית

קורס עזרה ראשונה נפשית 

תקופה היא תקופה קשה - אנו נמצאים בימים של מגיפה, והעולם כולו חווה תקופה משברית. מיליונים רבים ברחבי תבל נפגעים מפגעי החרדה, הפאניקה והמצוקה הנפשית בעקבות האי וודאות הגדולה שכולנו חווים – הרבה יותר מנפגעי הנגיף בעצמו.  

המשבר הזה, יחלוף כמו שכל משבר חולף. אך אנו מקווים שבעז"ה כמה שפחות אנשים יישארו עם צלקות בנפש. כמו בכל משבר, האפשרות שנצא ממשבר מחוזקים היא ריאלית, וימים קשים יכולים להוות מנוף לצמיחה והתפתחות אישית.

יחד עם זאת, גם האפשרות הנוספת נפוצה. אנשים חווים משברים וכאשר הם לא מצליחים להתמודד איתם בצורה נכונה, הם עלולים לצאת מהתקופות הללו כשהם חבולים ומצולקים. ההשלכות עלולות להיות לכל אורך החיים, ולעתים עלולות להיות פגיעות בתפקוד ברמות שונות.

המשברים שאנו חווים בחיים הם תוצאה של דברים רבים, אלו יכולים להיות משברים קשים בעקבות חוסר וודאות כלל עולמי כפי שבא לידי ביטוי בתקופה הנוכחית, אך הם יכולים להיות מאוד אישיים וקשורים לאינספור אירועים ומצבים.

העידן שלנו הוא עידן של שפע החומרי, ושל התקדמות ופריחה טכנולוגית. בעידן הזה השאיפות והחלומות, אלו הקשורים לעולם החומר וגם אחרים הקשורים לעולם הרוח, מחדדים לא פעם פערים עמוקים בין המצוי לרצוי, בין הנכסף לנמצא בפועל, ואנשים מכל הגילים, מכל התרבויות והמגזרים, חשופים לעומקן של אכזבות, לעוצמתם של תסכולים, ולרגשות קשים של בדידות, ייאוש ודיכאון.

רבים מהסובבים אותנו, צעירים ומבוגרים, אנשים עובדים וחבריהם העובדים, תלמידות ותלמידים מכל קצוות הקשת, מתמודדים עם מצוקות נפשיות גם מבלי שיהיו לוקים בנפשם. רבים מהם מתהלכים כשמחשבות אובדניות חולפות להם לא אחת בראשם, ופעמים רבות הם נמצאים בקבוצת סיכון להם ואף לסביבתם.

אולם גם ללא סכנת חיים ממשית – החשיבות להיות לצידה של הצעירה הנתונה בלב סערת המשבר הינה בגדר הצלת חיים ממש. אי אפשר לתאר את סבלו של הצעיר שיושב לו על ספסל הלימודים כאילו חווה את חווית הלמידה כאחד החברים, אך בתוכו פנימה רוחות סערה קשים נושבות ומערערות את שלוותו. צעירים וצעירות אלו, הם שכניהם וקרוביהם של בוגרים ומבוגרים שצער המשבר שפוקד אותם, מאיים לגדוע את פתיל ההתפתחות שלהם, את הפוטנציאל החבוי בתוכם, את שלוות משפחתם ואת חלום הקמת ביתם בנחת ובבריאות נפשית.

הקורס המצוין הזה מעניק הכשרה מעולה בדיוק לשם כך. הוא מכוון לכל מי שמוכן לקחת אחריות ולהיות נוכח במקום שאחרים מתקשים לזהות, להבין, להכיל, לתת מענה. זהו קורס חובה לכל איש קהילה, ומומלץ מאוד לכל איש משפחה. השיעורים בקורס זה מתייחסים לדינמיקה הייחודית של שעת משבר, הם מעניקים מגוון כלים ומיומנויות לעבודה במצבים שונים ומורכבים.

הייחוד של הקורס הזה שהוא אינו מצריך רקע ייעוצי או טיפולי, מצד שני, גם אנשים שהם בעלי רקע כזה ומבקשים להעניק עזרה ראשונה, חשוב שילמדו את שיעורי הקורס. ההסבר לכך, נמצא בסרטון המבוא המצורף – צפו והתרשמו.  

הקורס כולל כ 10 מפגשים בני כשעה כל אחד, מוקלטים באיכות אולפן ומלווים בחומרי עזר ומצגות.

הקורס מרוכז ומועבר ע"י הרב שלום אביחי כהן M.A יועץ נישואין בכיר, פסיכותרפיסט ורכז התכנית להכשרת יועצי נישואין במרכז י.נ.ר

עלות הקורס: 950 ש"ח. 
 

למידע נוסף והרשמה ניתן לפנות למחלקת ההרשמה של מרכז י.נ.ר 02-6321620  rishum@ynrcollege.org

 

 

 

הסבר על הקורס

שיעור לדוגמה

רכזי הקורס

מרצים

מרצות

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130