קורס מנחי מוגנות | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

מנחי מוגנות

כניסה למשתמשים 21/09/2023 ו' תשרי תשפ"ד
מערך לימודי החוץ של האוני' הפתוחה

מנחי מוגנות

מערך לימודי החוץ של האוני' הפתוחה
מנחי מוגנות

 

התכנית להכשרת מנחים/ות למוגנות

בחסות מערך לימודי החוץ של האוני' הפתוחה

ובשיתוף אגודת היועצים והמטפלים במשפחה בישראל ומרכז סיועלנפגעי תקיפה, ירושלים. 

                                              

רקע ומבוא

בשנים האחרונות עלתה למודעות תופעת ומשמעות הפגיעות בקרב מבוגרים, בני נוער וצעירים.

המספרים הגבוהים וההשלכות הקשות של פגיעות אינן פוסחות על החברה החרדית ובאים לידי ביטוי באופנים ייחודיים הקשורים לאורח החיים החרדי כאשר החברה החרדית מנסה להתמודד עם התופעה באופן שלא יפגע או ישנה את אורח החיים וערכיה.

הורים, מחנכים ואנשי קהילה רבים מבקשים לתת מענה וכלים למניעה, התמודדות וטיפול בנפגעים בתוך מסגרות החינוך, במסגרות חוץ בית ספריות ובבית. זאת במיוחד לנוכח המקרים האחרונים שעוררו חרדה וצורך במתן כלים לשיח ולמוגנות בקרב ילדים ובני נוער, המותאמים לחברה החרדית.

מוגנות היא מיומנות ואורח חיים המאפשרים להורים וילדים להיות מוגנים, לזהות מקרים בהם עלולה להתרחש פגיעה ולמנוע אותה. כמו כן, כלים לשיח על פגיעות והתמודדות עם פגיעות כשחלילה הן קורות. כלים אלו נצרכים ובסיסיים עבור כל הורה, מחנך, ילד, ילדה, מתבגר ומתבגרת.

 

מטרות התכנית

התכנית תכשיר מנחים למוגנות תוך הבנת הדינמיקה של הפגיעה והשלכותיה. הקניית מיומנויות התמודדות, כלים לזיהוי, איתור הקשבה מיטבית ורגישה והיכרות עם מענים מערכתיים שונים.

התכנית תקנה מיומנויות להנחיה, פיתוח אורח חיים מוגן, פיתוח קשרים חברתיים מיטיבים והימנעות מקשרים עם סיכון, פיתוח חוסן רגשי והתמודדות ומענה בעת פגיעה. מהות התכנית היא הגישה המניעתית.

התכנית תכשיר את המנחים לעבודה בכלל המישורים הרלבנטיים: הבנת הפגיעה על מאפייניה הסיפיציפיים, עבודה עם צוותים חינוכיים והקנית כלים לזיהוי, איתור ומענה.

אופי הלימוד יהיה חווייתי לצד הלימוד תיאורטי, יוענקו יישומים ומיומנויות מעשיות תוך פיתוח המודעות החוויה האישית של המשתתפים.

קהל היעד: עו"סים, יועצים חינוכיים, מטפלי  CBT, מנחי הורים / מנחי משפחה בעלי תעודת הסמכה של שפ"י שלהם תואר ראשון, מטפלים באומנות, מטפלים בנפגעי תקיפה שעברו הכשרה ולהם תואר ראשון לפחות.

היקף התכנית: 5 מפגשים בני 5 שעות אקדמיות כל אחד. 

רכז מקצועי:

אברהם רקובסקי MSW  מטפל בפגיעות ומנחה מוגנות

גב' מיכל ישועה MA מנהלת הכשרות במרכז סיוע לנפגעי תקיפה 

 

תעודה: למסיימים בהצלחה תוענק תעודת "מנחה למוגנות" מטעם מרכז י.נ.ר, בחסות האוני' הפתוחה, מערך לימודי החוץ ובשיתוף אגודת היועצים והמטפלים במשפחה בישראל ומרכז סיוע, ירושלים.


* ניתן להזמין את התכנית למוסדות חינוך וארגונים 

 

לפרטים והרשמה: 02-6321620 – rishum@ynrcollege.org

הסבר על הקורס

שיעור לדוגמה

רכזי הקורס

מרצים

מרצות

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130