הכשרה לטיפול משפחתי וזוגי | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

הכשרה לטיפול משפחתי וזוגי

כניסה למשתמשים 25/09/2023 י' תשרי תשפ"ד
טיפול משפחתי

הכשרה לטיפול משפחתי וזוגי

תכנית ההכשרה לטיפול משפחתי וזוגי

בשיתוף מרכז "בנינו"

התכנית בנויה בהתאם לדרישות האגודה לטיפול משפחתי וזוגי

 

מרכז י.נ.ר

מרכז י.נ.ר מקיים מזה 23 שנים תכניות להכשרת אנשי מקצוע בתחומי ההנחיה, הייעוץ והטיפול בקרב הציבור הדתי והחרדי על כל גווניו. זאת מתוך מטרה להכשיר יועצים ומטפלים מתוך הקהילות השונות למתן מענה הולם ומקצועי לכלל האוכלוסייה בישראל.

מרכז י.נ.ר חרת על דגלו לחזק את תחום הנישואין והמשפחה, מתוך ידיעה שרק במערכת משפחה המבוססת על יציבות ותפקוד נורמלי והולם, מצויים המרכיבים הדרושים לצמיחה אישית, זוגית ולריפוי חברתי.

 

תכנית הכשרה לטיפול משפחתי וזוגי – מבוא ומטרות

הטיפול המשפחתי מבוסס על יסודות הגישה המערכתית הרואה את המשפחה כמערכת בה מתפתח הפרט ובה מתפתחים גם קשייו. בטיפול זוגי ומשפחתי יועלו קשיים של הפרט במשפחה יחד עם קשיים בתפקוד של כלל המשפחה במטרה לשפר וליעל את התפקוד של כל אחד מבני המשפחה, של בני הזוג ושל יחידת המשפחה. תכנית הלימודים משלבת ידע תיאורטי בתחומים השונים של הטיפול המשפחתי והזוגי יחד עם ניסיון קליני רחב ועשיר.

 

תכנית הלימודים כוללת מודלים תאורטיים בנושאי משפחה, דינמיקות משפחתיות דפוסי תקשורת משפחתיים, שלבי התפתחות האדם בתא המשפחתי ושלבי התפתחות התא המשפחתי, קשיים פרטניים בראיה משפחית, מיומנויות וטכניקות התערבות טיפוליות משפחתיות וזוגיות ועוד.

דרכי ההוראה בתכנית מגוונות: הרצאות תיאורטיות, קריאת מאמרים מקצועיים ודיונים עליהם, סימולציות ותרגולים של דרכי עבודה הייחודיות לאסכולות טיפוליות שונות, פיתוח מיומנויות עבודה המתרגמות את הרעיונות התיאורטיים הנלמדים, צפייה מודרכת בדוגמאות מצולמות של גדולי המטפלים בארץ ובעולם, יישום מעשי בטיפול במסגרת פרקטיקום בו ניתנת הדרכה חיה ועוד. כל זאת תוך עבודה על פיתוח המטפל כאיש מקצוע.

התכנית כוללת גם יישום מעשי בו מתאפשר למתמחה להתמחות בטיפול משפחתי וזוגי ולקבל הדרכות מסוגים שונים בהתאם לנדרש ע"י האגודה לטיפול משפחתי ותוך התאמה לצרכי המתמחה.

 

קהל היעד:

התכנית מיועדת לבעלי תואר שני במקצוע טיפולי או ייעוצי (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי, קרימינולוגיה, טיפול באומנות וכדומה). תנאי הקבלה מתעדכנים באתר האגודה לטיפול משפחתי ובאחריותו של כל לומד בתכנית להתעדכן בדרישות ולעמוד בהן על מנת לקבל את ההסמכה. לצפיה בקריטריונים של האגודה לחץ כאן.

 

צוות ההוראה

צוות ההוראה מורכב ממדריכים מוסמכים בטיפול משפחתי וזוגי שהוסמכו ע"י האגודה לטיפול משפחתי. כל המורים בצוות ההוראה הינם מטפלים מנוסים שצברו ידע רב הן בטיפול והן בהוראה והדרכה במוסדות אקדמיים ובתכניות הכשרה לטיפול משפחתי.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130