סדנת טיפול בצבעים | מרכז י.נ.ר
מרכז י.נ.ר

סדנת טיפול בצבעים

כניסה למשתמשים 23/04/2024 ט"ו ניסן תשפ"ד

סדנת טיפול בצבעים

סדנת טיפול בצבעים

 

הפסיכולוגיה של הצבעים

מימים ימימה היה  המין האנושי מוקף בצבעים על כל צד ושעל, ונתון להשפעתם.

בעבר השימוש בצבעים ופיגמנטים היה מצומצם יותר כי מקורם של הצבעים היה בעיקר אורגני (טבעי) ולכן השימוש בצבעים היה יקר מאוד.

ככל שהתפתחה תעשיית הצבע והשימוש נעשה קל יותר מבעבר, בני האדם רכשו את  היכולת לייצור צבעים בצורות שונות זולות ופשוטות. האפשרות לייצור צבעים שונים וההבנה שיש לצבעים השפעה על האדם הביאו למהפך בתחום "פסיכולוגיית הצבעים", תעשייה שכבשה את מקומה בעולם השיווקי שהבין את הפוטנציאל  הטמון בצבע.

"פסיכולוגיית הצבע" לא פסחה על התחום הרגשי. בחירתם של הצבעים ומיקומם משקפים את עולמו הפנימי של האדם. אבחון רגשי ע"י צבעים מאפשר למטפל לזהות אלו כוחות זמינים עבור המטופל ובאילו כוחות אינו יכול / פוחד להשתמש, מה רצוי עכשיו בחייו ומה מצוי, האם המטופל משתמש באנרגיה ובאיזו, איזה מקום תופס הקשר הזוגי בחייו, מה מקומם של קשרים משפחתיים וחברתיים.
ידע זה מאפשר למטפל למקד את הכלים הטיפוליים שברשותו, לתת סדר עדיפויות נכון בטיפול, להבין לעומק היכן נמצא הקושי ולזהות מצבי סיכון.
כמו כן, האבחון יכול לשמש כלי מעקב בתהליך הטיפולי המצביע על השינויים העוברים על המטופל.

 

סדנת אבחון ע"י צבעים מקנה כלי אבחוני ייחודי ומעניין. הסדנא כוללת:

מפגש פתיחה חוויתי בו כל משתתפת תוכל לעבור אבחון עצמי כפול אותו ננתח בהמשך.

האבחון כולל 2 איבחונים הנעשים בד בבד. אבחון ראשון המתאר את המצב הבסיסי הרגשי של המטופל עד לתקופה האחרונה. אבחון שני מתאר את מצבו בתקופה האחרונה, ואת הנקודה בה הוא נמצא במפגש פתיחה זה. מפגש זה הינו חוויה מרגשת ומפעימה שתאפשר לכל אחת ואחת להתחבר בפסיכולוגיית הצבעים מהמקום האישי שלה.

לימוד תיאורטי של מהות הצבעים: מהם צבעי יסוד, אלו צבעים ניתן ליצור ואילו נוצרים מכלל צבעי היסוד? מה מסמלים צבעים אלו בטבע ומהם מסמלים מבחינת הנפש שלנו והמקום הרגשי שלנו? ועוד

שיטת האבחון: כיצד ניתן לאבחן את נפש האדם על פי הצבעים אותם הוא בוחר? האם יש משמעות לסדר הצבעים ואם כן, מהי? מהם הכלים שלנו כמטפלים לעשות אבחון זה ומהם היתרונות של פסיכולוגיית הצבעים בטיפול?

הסדנה הינה ייחודית ומתבססת על אבי פסיכולוגיית הצבעים –פרופ' מקס לישר, תוך פיתוח ועיבוי השיטה שלו.

  • כל משתתפת בסדנה מקבלת ערכה של 12 "קלפי מפל" בצבעים שונים לשימוש פרטי או טיפולי בהמשך, עליהם מתבססת האבחון.

לפרטים והרשמה: גב' טובה בצרי: sadnaot@ynrcollege.org - 02-6321612

 

הסבר על הקורס

שיעור לדוגמה

רכזי הקורס

מרצים

מרצות

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130