קורס טיפול בתדרים | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

טיפול בתדרים

כניסה למשתמשים 23/04/2024 ט"ו ניסן תשפ"ד

טיפול בתדרים

טיפול בתדרים

מאסטר בטיפול בתדרים

420 שעות לימוד

בשיתוף "סתרי חיים"

בחסות האוניברסיטה הפתוחה – מערך לימודי החוץ.

 

מבוא:

חולאי האדם מאובחנים כיום בעולם המודרני בצורה מדידה ע"י כלים טכניים כגון בדיקות דם שתן צילומי הגוף בצורות שונות כגון צילומי רנטגן MRI  ERM  ועוד. כמו כן ההולכה העצבית נמדדת ע"י בדיקות EMG וככל שעולם הטכנולוגיה מתפתח כך יכולת האבחון הרפואית גדלה. במקביל עולם ההסתכלות הנפשית הולך ומשתפר אך כולם פועלים במקביל ולא תמיד יחד כמקשה אחת, כאן נכנסת תורת רפואת התדרים אשר ענינה להקנות לסטודנטים ראיה רחבה של גוף האדם מסיבת הייחוד שהביא ללידתו דרך מערכות העצם שלד, דם, שרירים, מערכת נשימה, מערכת עיכול, מערכת העצבים, החושים והמח. כל זאת בהיבט הגשמי גרידא בשילוב הראיה דרך תדרים ברחבי פס שונים שמשקפים חלקים ומערכות אלו וכן האזכור שלהן בתורת הקבלה.

מערכות האלו נלמדות דרך חכמת הנפש המדויקת של האר"י הקדוש, הזוהר הקדוש ועוד. במהליך הלימודים משתלבות וחוברות זו לזו חכמה הטבעים בתדרים והנפש יחד ומתקבלת תמונה רחבה ועמוקה מאוד של המטופל במהלך שנה זו התלמידים עוברים סטא'ג יחד עם המרצים בטיפול מעשי.

 

מטרות התכנית:

התכנית מהווה מתווה עבור מטפלים עם ניסיון קודם או לא להתבונן ולהבין את מצבו החולני של המטופל על מנת לקדם את המטופל לחיות חיים טובים בריאים ושמחים.

ככל שמבינים את המטופל בצורה רחבה ועמוקה יותר כך יכולים לרפא אותו בצורה שלמה יותר. כל זאת כמובן תוך כדי השתלמות מעשית בקהילה.

נושאי לימוד עיקריים:

לימוד זיהוי הגוף בראי חכמת הסו ג'וק שפיתח פרופ' פארק עד לדרגת מטפל מוסמך ע"י האיגוד הישראלי והבין לאומי לסו ג'וק. כולל פרקטיקה.

לימודי אנטומיה לפי שלבים העצם והשלד, הדם והמערכות שלו, מערכת השרירים ובעיקר שריר הלב, מערכת העיכול, מערכת הנשימה ומערכת העצבים.

לימוד נפש האדם עפ"י ספרי קבלה שהוזכרו בתוכנית תוך כדי תרגול מעשי להשגת שלוה ושקט פנימי למטפל ולמטופל.

פתולוגיות שונות ודרכי הטיפול בהן ע"י רפואת תדרים שלמה זו.

לפרטים נוספים: rishum@ynrcollege.org

02-6321602

הסבר על הקורס

שיעור לדוגמה

רכזי הקורס

מרצים

מרצות

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130