קורס גירושין בשיתוף פעולה | מרכז ינר
מרכז י.נ.ר

גירושין בשיתוף פעולה

כניסה למשתמשים 23/04/2024 ט"ו ניסן תשפ"ד

גירושין בשיתוף פעולה

קורס גירושין בשיתוף פעולה | מרכז ינר

גירושין בשיתוף פעולה

הכשרה לאנשי מקצוע

בשיתוף לשכת עורכי הדין

לשכת הטוענים הרבניים בישראל

בהתאם לסטנדרטים של הארגון הבינ"ל IACP להשתתפות אנשי מקצוע בהליך "גירושין בשיתוף פעולה"    

ריכוז אקדמי: עו"ד אביה שטיין-קורלנד, עו"ד שירלי אלף.

מבוא

גירושין בשיתוף פעולה הוא הליך לפתרון מחלוקות בדרך של הסכמות, המעניק מענה לצרכים של כל אחד מבני המשפחה, לרבות הצרכים הרגשיים והפיזיים של הילדים. 

מדובר בשיטה חדשנית ופורצת דרך, המשלבת עבודת צוות מומחים תוך כדי ניהול מו"מ, כששני הצדדים מיוצגים על ידי עורכי דין או טוענים רבניים מטעמם, אשר גם הם חלק מהצוות המולטי-דיספלינארי.

ההליך הינו המתקדם מסוגו בעולם, ושיעורי הצלחתו גבוהים. העובדה שבני הזוג מיוצגים על ידי עורכי דין או טוענים רבניים מטעמם, יחד עם המעטפת של אנשי המקצוע הפיננסיים והטיפוליים, נותנת ביטחון וייצוג הולם בהליך. בסופו של דבר בני הזוג יגיעו להסכם מיטיבי לסכסוך שיקבל תוקף של פסק דין, וכל זאת ללא צורך בהגשת תביעות.

יודגש כי טו"ר שיוכשר כ- טו"ר מייצג בהליך,  ואיש טיפול שיוכשר כמומחה רגשי , העונים על הקריטריונים של הארגון הבינ"ל, יוכלו להצטרף לקבוצות הקיימות והפעילות כיום בישראל כאיש צוות מן המניין, וכן להרשם כחברים ב"ארגון הישראלי לגירושין בשיתוף פעולה בישראל"  ובארגון הבינלאומי ה – IACP  (בכפוף לתשלום אגרה כנדרש).

השיטה מוכרת, תופסת תאוצה, הוכרה בתקנות החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה,  ומוצעת כאלטרנטיבה רשמית לפתרון סכסוך בין בני זוג.

מטרת ההכשרה

להכשיר עו"ד/ טוענים רבניים/ אנשי טיפול (מוסמכים לטיפול משפחתי/ זוגי/ ילדים) /מומחים כלכליים על פי מודל ה-Collaborative Divorce (גירושין בשיתוף פעולה). מודל רב תחומי המיישם שיתוף פעולה בין עו"ד, טו"ר, מומחים רגשיים ומומחים כלכליים, העובדים יחדיו כצוות כדי לסייע לבני הזוג להגיע להסכם גירושין. הקורס יכלול לימוד תיאורטי והקניית כלים ליישום המודל יחד עם תרגול מעשי של עקרונותיו.

בוגר הכשרה מיוחדת זו שמוכרת על ידי הארגון הבינלאומי לגירושין בשיתוף פעולה ה-IACP  האמריקאי, יוכל לעסוק בתחום ייחודי ומתפתח זה של גירושין בשיתוף פעולה.

היקף הקורס:  29 שעות אקדמיות

תעודה

למסיימים בהצלחה תוענק תעודה מטעם מרכז י.נ.ר בשיתוף לשכת הטוענים הרבניים ואגודת היועצים והמטפלים במשפחה בישראל על הכשרה בגירושין בשיתוף פעולה בהתאם לקריטריונים של הארגון הבינ"ל לגירושין בשיתוף פעולה- IACP  ( (International Academy of Collaborative Professionals.

מרצים בתכנית:

עו"ד ונוטריון שירלי אלף:

בעלת משרד עורכי דין. בעלת תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. ניהלה קליניקה בחטיבה לזכויות אדם, המרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג. מוסמכת כמגשרת, מגשרת משפחתית וכעו"ד לגירושין בשיתוף פעולה, מטעם לשכת עורכי הדין. מגשרת מוסמכת מטעם הנהלת בתי המשפט לגישורים בענייני משפחה. חברה בארגון הבינ"ל של אנשי המקצוע בשיטת גירושין בשיתוף פעולה ה- IACP . ממייסדיי עמותת  "להתגרש בשלום (ע"ר)" ויו"ר (לשעבר) בועד המנהל. חברה בפורום הארצי של לשכת עורכי הדין לישוב סכסוכים. ממייסדי הארגון הארצי לגרושין בשיתוף פעולה. מדריכה מוסמכת של ארגון ה IACP העולמי - לשיטת גירושין בשיתוף פעולה, האקדמיה הבינלאומית לגירושין בשיתוף פעולה (IACP  ) וושינגטון, ארה"ב. מרצה בפני סטודנטים ופורומים שונים על "עריכת דין הסכמית".

 

עו"ד ונוטריון ומגשרת אביה שטיין קורלנד:

מייסדת ובעלת משרד עורכי דין. התמחות בדיני משפחה, ירושה, צוואות וגישור (התמחות מיוחדת בגישור בדיני משפחה), מגשרת מוסמכת מטעם הנהלת בתי המשפט גישורים אזרחיים (מהו"ת) וכן גישורי משפחה. חברת הוועד המנהל, ויו"ר (משותף) של "הארגון הישראלי לגירושין בשיתוף פעולה" ונמנית על מייסדי העמותה. נמנתה על קבוצת המשפטנים שעסקה בניסוח התקנות לחוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה 2014.  וכיום הנה יו"ר (משותף) של הוועדה ליישוב סכסוכים במחוז מרכז לשכת עו"ד. מדריכה מוסמכת של ארגון הIACP העולמי לשיטת גירושין בשיתוף פעולה, האקדמיה הבינלאומית לגירושין בשיתוף פעולה (IACP) וושינגטון ארה"ב.

ומרצים נוספים:

מר יובל ברגר -    MSW,RSW?' מטפל משפחתי בעל ניסיון קליני של 25 שנה,בטיפול במשפחות בדגש על סיוע להורים בזמן פרידה .מרצה בינלאומי בתחום ה"גירושין בשיתוף פעולה"' בעל ניסיון של כ-18 שנה ב"גירושין בשיתוף פעולה" הן כאיש צוות והן כמעביר הכשרות. חבר בקבוצת הגירושין בשיתוף פעולה של וונקובר, קנדה משנת 2002. שימש כדירקטור במועצת מנהלים של הIACP בשנים 2012 -2015.  העביר הכשרות בגירושין בשיתוף פעולה במקומות רבים ביניהם קנדה, אנגליה, סקוטלנד, ארצות הברית, ברזיל  וישראל.

מר אורי וולף- יועץ כלכלי ופיננסי, מומחה בהערכת שווי חברות ועסקים ומתמחה בהליכי גירושין ואיזון משאבים. חבר הארגון הישראלי לגירושין בשיתוף פעולה.

טו"ר הרב יעקב קלמן- יו"ר לשכת הטוענים הרבניים בישראל בדימוס.

לפרטים והרשמה:

גב' טובה בצרי - 02-6321612  sadnaot@ynrcollege.org

הסבר על הקורס

רכזי הקורס

מרצים

מרצות

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130