שרה שטרית | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 23/04/2024 ט"ו ניסן תשפ"ד
שרה שטרית

שרה שטרית

קבלת קהל

גישור כללי כולל גם , גישור ויישוב סכסוכים על רקע עיסקי?

אני עובדת בחברה גדולה המאגדת תחתיה מס' עסקים האם הגישור אצלכם נותן מענה לגישור עיסקי?

בהחלט

שלום לך יערית , אכן גישור מתאים מאוד לגישורים עסקיים , הוא נותן מענה מצויין לקונפליקטים עסקיים בין אם מדובר בסכסוכיים בתוך החברה או עם מתחרים או לקוחות וספקים . היום יותר ויותר אנשים מעדיפים לגשת לגישור מאשר לפנות לבתי המשפט אשר כידוע ההליך שם ארוך מאוד ויקר מאוד. אשמח לפרט יותר על יתרונות הגישור ועל התהליך במידת הצורך . שרה שטרית מגשרת מוסמכת.

גישור כללי כולל גם , גישור ויישוב סכסוכים על רקע עיסקי?

אני עובדת בחברה גדולה המאגדת תחתיה מס' עסקים האם הגישור אצלכם נותן מענה לגישור עיסקי?

בהחלט , נותן מענה !

שלום לך יערית אלבז גישור נותן מענה מצויין לכל עניין עיסקי, בין אם מדובר בקונפליקטים בתוך העסק בין העובדים או עם עסקים אחרים או ספקים וכו' , היום יותר ויותר מעדיפים עסקים לפנות לגישור מאשר לפנות לבתי המשפט אשר שם התהליך ארוך יותר ויקר יותר . אשמח לענות ולהרחיב על עניין הגישור והתהליך במידת הצורך. בהצלחה. שרה שטרית

דתי ומסורתית

אני נמצאת בזוגיות פרק ב' מזה שנה וחצי עם אדם דתי אני חילונית - מסורתית. יש לו שני ילדים מנישואים ראשונים ולי שתי בנות מנישואים ראשונים. יש חיבור טוב בנינו לבין הילדים של כל אחד מאיתנו. משך שנה גר אצלי, שמרתי טהרת המשפחה הלכתי למקווה, שמתי פלטה מייחם....כשהילדים שלו באו אלינו לא הדלקנו טלויזיה בשבת וכו' כיבדנו ומה שיכולתי עשיתי. לפני כחצי שנה נפרד ממני כיוון שאני חילונית והוא דתי והרצונות שלו הם אישה דתיה חינוך דתי ... לאחר חודשיים חזר שוב לגור איתי מתוך כוונה ששנינו נחשוב איך אפשר לגשר על הפער מבחינת הדת ולהגיע לעמק השווה, אף צד לא עשה כלום בנושא. נהננו מאוד מהביחד והיה לנו טוב ככה עד ש...הלך למאבחנת בכף היד אשר הציעה שנגור בנפרד כיוון שהוא צריך לעבור תהליך עם עצמו ושיקדיש לי יומיים בשבוע שנפגש איתי ושבתות יחד , בעקבות המלצתה החלטתנו להיפרד ואחרי כחודשיים שוב חזרנו ומנסים לפעול לפי המלצתה- זה לא יוצא לפועל כיוון שיום בשבוע לומד אצלה לאבחן בכף היד, יום אחר יש לו את הילדים שלו ובשאר הימים יש לו עבודה או דברים אחרים כך שאם מגיע אלי זה בשעות הערב המאוחרות 21:00/22:30 ישן אצלי ולמחרת הולך לעבודה. הדרישה שלו ממני שאהיה דתיה אך לא רוצה לקחת על עצמו אחריות ולכן אומר לי שזה צריך לבוא ממני. אני מרגישה שזה תנאי לקשר כיוון שזה מה שהוא רוצה ואם אני רוצה להתחתן איתו אני צריכה להיות דתיה. אני מרגישה סוג של חוסר ביטחון בקשר בעקבות התנאי ובעקבות הפרידות הקודמות וזה לא גורם לי כרגע לפעול ולהתאמץ יותר. מעוניינת לשמוע את עצתכם בנושא, אני שומרת נידה והולכת למקווה למרות שאנחנו לא נשואים יש פלטה, מייחם ודבק על המפסקים, יש הפרדה של חלב ובשר אך טעון שיפור בנושא ואני מוכנה להשתדל יותר הוא מבקש ממני ללבוש חצאיות, לשמור שבת, ולהתחזק יותר האם זה אפשרי לחיות כמו שאנחנו למרות שאני לא דתיה? האם זה תרוץ כי מפחד להתחייב או שזה באמת תנאי למיסוד הקשר? איך אני יכולה לקבל יותר ביטחון בקשר/בזוגיות? האם אני צריכה להיות דתיה כתנאי לקשר?

ייעוץ

שלום לך , קודמיי ענו לדברים רק ארצה להוסיף שנראה שישנם עוד אלמנטים בסיפור הזה , אכן פער רוחני הוא דבר בעייתי להיכנס איתו מראש למערכת יחסים , זה לא דומה לזוג שהיה נשוי במשך זמן ואז אחד מבני הזוג משנה כיוון , מתחזק , חוזר בתשובה או ההיפך כך שעליהם לנסות ולבנות גשרים והבנות בעקבות השינוי (וזה לא פשוט) , אבל על פניו נראה שישנם עוד גורמים שמונעים/מפריעים לזוגיות שלכם ועליכם בוודאי לגשת לייעוץ והכוונה לפני ההחלטה הסופית של ביסוס הזוגיות ונישואין. בהצלחה רבה.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130