מרכז י.נ.ר

מרכז י.נ.ר – רקע כללי

כניסה למשתמשים 15/07/2020 כ"ג תמוז תש"פ

מרכז י.נ.ר (ע"ר) הינו עמותה רשומה מספר 580458412.

המרכז מקיים מזה 18 שנים תכניות להכשרת אנשי מקצוע בתחומי ההנחיה, הייעוץ והטיפול בקרב הציבור הדתי והחרדי על כל גווניו. זאת מתוך מטרה להכשיר יועצים ומטפלים מתוך הקהילות השונות למתן מענה הולם ומקצועי לכלל האוכלוסייה בישראל.

מרכז י.נ.ר חרת על דגלו לחזק את תחום הנישואין והמשפחה היהודיים מתוך ידיעה שרק במערכת משפחה המבוססת על יציבות ותפקוד נורמלי והולם מצויים המרכיבים הדרושים לצמיחה אישית ולריפוי חברתי. משפחה המאפשרת אווירה תומכת העונה על צרכים פיזיים ורגשיים של ילדיה, תאפשר להם התפתחות בריאה ומאוזנת. וההפך, התערערות המבנה המשפחתי והעדר אווירת בטחון ותמיכה משמשים תרבית להצמחת תחלואה אישית וחברתית.

 

החזון שלנו

לפעול לחיזוק וביסוס תא הנישואין והמשפחה בישראל, זאת על ידי הקמת והפעלת מרכז לימודים למקצועות ההדרכה, הנחיה, ייעוץ וטיפול לפרט, לזוג ולמשפחה. בנוסף, לפעול למניעת קשיים ובעיות ומתן כלים והדרכה לבניית חיי משפחה יציבים.

לאפשר לבעלי כישורים ויכולות ללימוד תחומים טיפוליים ולקבל הכשרה מקצועית תוך הבנת הצרכים של האוכלוסייה הדתית והחרדית, ולסייע ללומדים על ידי הענקת מלגות.

ליצור מגוון רחב של יועצים ומטפלים מכל רחבי הארץ והעולם שיעניקו את שירותיהם בקהילת השונות, הן על ידי עבודה פרטנית והן על ידי השתלבות במוסדות ובגופים רלבנטיים לתחומי הכשרתם.

 

מבין תכניות הלימוד המתקיימות במרכז:

לימודים אקדמיים:

תואר ראשון של האוני' הפתוחה: פסיכולוגיה / מדעי החברה והרוח

 

מסלולי לימוד על אקדמיים:

לימודי נישואין ומשפחה: מנחי משפחה באישור אגף שפ"י במשרד החינוך, יועצי נישואין ומשפחה בחסות האוניברסיטה הפתוחה. 

הנחייה חינוכית: באישור אגף שפ"י במשרד החינוך

פסיכותרפיה: הכשרת מטפלים ב CBT : באישור אי"טה – איגוד ישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי

אבחון הערכה וייעוץ מיני: בחחסות האוניברסיטה הפתוחה

 

תכניות הכשרה והעשרה

הכשרת טוענות בית דין: באישור בית הדין הרבני הגדול

גישור ויישוב סכסוכים: באישור משרד המשפטים

מדריכי חתנים / כלות: באישור הרבנות הראשית לישראל

נוער נושר ומתבגר: בשיתוף עריית ירושלים

NLP ודמיון מודרך: בשיתוף המכללה לNLP ודמיון מודרך

יועצים לכלכלת המשפחה, בשיתוף האוני' הפתוחה

הנחיית קבוצות

 

 

אופי הלימוד וקהל היעד

תכניות הלימוד מועברות בשילוב של ידע מקצועי ופראקטיקה מעשית, וכוללות ליווי והדרכה. דרישות הלימודים והסגל האקדמי מותאמים לדרישות מוסדות אקדמיים להשכלה גבוהה. בנוסף לכך, התכנים והמרצים עוברים פיקוח של הועדה הרוחנית של המרכז, וכך מקיים המרכז לימודים גבוהים המותאמים למגזר התורני.

קהל היעד לתכניות השונות מגוון. בתכניות לימוד המחייבות רקע והכשרה קודמים, מוצעים לימודי מכינה המאפשרים גם למי שלא רכש השכלה גבוהה, להשתלב בתכניות לימוד ההולמות את כישוריו ויכולותיו, זאת על ידי ראיונות אישיים והכוונה אישית ומקצועית ללימודים על ידי רכזי תכניות.

 

יישום והשתלבות בשוק העבודה

למרכז י.נ.ר למעלה מ 6,000 בוגרים, גברים ונשים. בוגרי המרכז עוסקים בתחומי הכשרתם הן באופן פרטני והן על ידי השתלבות בגופים ומוסדות רלבנטיים. בוגרי התכניות מתקבלים כחברים באיגוד י.נ.ר – יועצי נישואין רבניים בישראל, במסגרתו הם מקבלים פרסום, הפניות לטיפול, הזמנה לימי עיון והכשרות מקצועיות ועוד. האיגוד דואג לשמירה על האינטרסים המקצועיים של החברים ומעניק לחברים הטבות שונות. מעל להכל, מעניק האיגוד גב מקצועי וקשת רחבה של תמיכה לחברים וביניהם ייעוץ משפטי, הדרכות ועוד.

 

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130