שלמה דיוויד | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 18/06/2024 י"ב סיון תשפ"ד
שלמה דיוויד

שלמה דיוויד

קורות חיים בקצרה

קבלת קהל

איך להתפייס באמת?

אני ובעלי בד"כ מכבדים והזוגיות שלנו טובה בבסיסה, ב"ה. לאחרונה יצא שניהלנו ויכוח בצורה לא נכונה, מתוך כעס ולחץ, והגענו קצת רחוק... הוא הגזים, נפגעתי מאד ובלעתי את הלשון. אח"כ לכאורה התפייסנו- הוא אמר סליחה והתנצל שככה דיבר, אבל אני מרגישה שאני לא מסוגלת לחזור למה שהייתי קודם. יש לי אליו פחות אהבה, אני שמה לב שאני חוששת ממנו/ מהתגובות שלו, מעדיפה להיות פחות בסביבתו... כל זה כשאנחנו לכאורה במצב טוב ורגיל. חבל לי שככה, מצד שני אני לא רוצה להעלות את הנושא כאילו אני כבדה וסוחבת ולא מספיק קלילה והרי כבר התנצל ובקש סליחה... מה עלי לעשות?

לא לפחד לדבר

שלום וברכה!

את מעלה נושא חשוב הקיים אצל זוגות רבים. קורה לנו שאנו מגיבים אמוציונלית מתוך תחושת כעס כתגובה ראשונית. זה לגיטימי. בדברייך את מתארת פגיעה קשה מצידך עד כדי כך שנעתקו מילותייך. אני מניח שאת חוששת להתקרב משום שאת עדיין פגועה וחוששת להתמודד שוב עם הסיטואציה הזאת את מתקשה לשוחח איתו על מה שהיה כי את חושבת שמיצית את העניין במובן מסוים. אני חושב שההיפך הוא הנכון כל עוד את מרגישה פגועה, חשוב מאוד לשוחח על זה ולנסות לשחזר את המקרה ולהבין מה גרם לבעלך להגיב כך במהלך השיחה. נסי להקשיב לו עד הסוף. לאחר מכן בקשי לדבר על התחושות שלך שחווית ולדבר על הקושי שלך.בסופה של שיחה חישבו יחד איך לנהל את השיח הבא מתוך הבנה הדדית בלי להיגרר לכעסים.

                                                                                                                                             המשך זוגיות טובה

                                                                                                                                                 שלמה דיוויד

 

בעלי לא מדבר איתי בפתאומיות ואומר לי 'תחשבי לבד מה עשית'

שלום רב, אני חרדית בת 27. נשואה 3 שנים + שני ילדים. סה''כ זוגיות טובה.. מתווכחים ואוהבים. זורמים בשטף החיים. מידי פעם בעלי פשוט ננעל. אני פתאום מקבלת אותו קריר, לא מדבר בכלל או עונה לקונית, לא מושיט יד לעזרה עם הילדים או המטלות הבית... (והוא ב''ה כן עוזר בדר''כ) מתנהל כמו אדון לעצמו. כשאני פונה אליו ומבקשת לדעת מה קרה הוא עונה לי 'תחשבי בעצמך' מנסה להכין לו אוכל שאוהב ולדבר איתו כשרגוע והוא רק אומר 'תחשבי על מה שאמרת/ עשית' כשאומרת לו שלא יודעת (באמת לא יודעת!) מה עשיתי/אמרתי ואשמח שיגידו לי כדי לדעת על מה מדבר הוא רק אומר לי 'את אפילו לא מודעת למה שעשית..' כועס עליי יותר אין לי מושג מה לעשות בכזה מצב. הוא רק הולך ונסגר יותר. פעמים קודמות שזה קרה פשוט הייתי מתנצלת אומרת לו שלא התכוונתי לפגוע בו וכו' (למרות שאין לי באמת שום הבנה על מה אני מתנצלת-לא זוכרת תקרית דרסטית או אמירה לא מתאימה) וזה מרגיע אותו קצת ורק יום למחרת יכול להתחיל להתרכך. אני מתוסכלת מהמצב. אשמח להכוונה בבקשה

שימת לב והקשבה

שלום לך, שואלת יקרה. מרוח המילים הראשונות שכתבת ישנה התרשמות של חיוביות מצידך. נראה על פניו שאת מעוניינת בקשר שלכם, מה שמראה על איכפתיות ורצון טוב. את כותבת כי בעלך ננעל במצבים מסויימים, וקשה לו להשתחרר מהחוויה. ישנם אנשים שמתקשים להתאושש אחרי אירוע תקשורתי רגשי. כאשר הוא נחסם את מרגישה אבודה מרגישה חסרת אונים כי את בסך הכל רוצה לדעת מה לא עשית בסדר מצד שני בעלך פגוע מדיי בשביל להגיב, לדעתי את צריכה לזהות מה באינטראקציה ביניכם גורם לחסימה הזאת ובאיזו סיטואציה, ולומר לו שאת שמה לב שמשהו קרה ושתשמח תלדעת מה קרה ושאת לא רוצה לפגוע בו וזה כמובן אחרי שהוא נרגע, כי לפעמים אנחנו מנסים לרצות מישהו תוך כדי שהוא כועס ופגוע וכבר חכמים אמרו אל תרצה אדם בשעת כעסו. ממליץ לכם לקבל הדרכה מיועץ נישואין מקצועי. בהצלחה רבה.

שלמה דיוויד

העיקר בחיי הנישואין זה לשלב סבלנות עם שמחה ברוב המקרים אפשר לפתור בעיות עם שני מרכיבים אלו.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130