חיים רקובסקי | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 24/02/2024 ט"ו אדר תשפ"ד
חיים רקובסקי

חיים רקובסקי

התלבטות בין שתי הצעות

שלום וברכה. אני עומד כעת בפני התלבטות קשה שכבר כמה ימים ויותר שאיני מצליח להכריע בה. עומדות בפניי שתי הצעות שידוך. האחת, בחורה מאוד כישרוני , אינטלגנטית וחכמה, משהו מיוחד. אך המראה שלה (טוב) אך פחות מוצא חן בעיניי. לעומת זאת יש לי הצעה של בחורה מקסימה עם מידות מיוחדות (גם אצל הראשונה המידות טובות אך אצל השנייה זה 'נשפך') וכמובן חכמה אך לא כמו הראשונה והמראה שלה מוצא חן בעיניי. צדדי ההתלבטות הם: הרף שלי (בלי להיכנס לשאלה אם זה נכון או לא) הוא גבוה, הן יופי ואסתטקה שזה משהו שחשוב לי ותופס מקום בחיי וכן אני מעריך מאוד אנשים חכמים מוכשרים ועמוקים (בלי להיכנס לשאלה אם זה נכון או לא), ואני ממש לא יודע על מה כדאי להתפשר ועל מה לא. מצד אחד אני מבין שהמראה הוא חלק קטן בחיי הנישואין אך אצלי אני מרגיש שהוא יישאר משמעותי (יכול להיות שאני לא מנתח נכון אבל כך בכל אופן נראה לי כעת) ומצד שני בסוף חיים עם האישיות של האדם. ובתור אדם עם אישיות עמוקה הנושא של העומק של האדם שאיתו אני עתיד לחלוק את חיי חשוב לא פחות. אחדד. שתי הצעות מדובר בבחורות חכמות, אך אחת מאוד חכמה ועמוקה והשנייה חכמה אך לא עמוקה ומוכשרת כמו הראשונה. ולצד השני. הבחורה הראשונה נראית בסדר אבל לא כמו שאני רוצה והשנייה נראית כמו שאני רוצה. טרם נפגשתי עם אחת מההצעות. אך כיון שכבר נפגשתי בעבר כמה פעמים אני מעדיף שלא 'לנסות' להיפגש עם הבחורה המוכשרת יותר ולנסות לראות אולי המראה כבר ימצא חן בעיניי. אלא בשביל למנוע עוגמת נפש שלי אני מרגיש שאחדד קודם לעצמי ואחליט על מה אני רוצה ללכת. אציין שבעבר לא ראיתי שהפגישות הוסיפו מבחינת ההרגל למראה של הבחורה האם אני נוהג נכון? ומה אתם מציעים במקרה כמו שלי? רוב תודות!

הבדלים בגישה לחיים ולמשפחה

בס"ד

תוך כדי קריאת שאלתך התלבטתי כיצד להתחיל לענות לך, אלא שרק לקראת הסוף ענית בעצמך על ההתלבטות הקשה וטענת עדיין לא נפגשתי . כמדומני ששאלתך עשוייה להיות כלל לא רלוונטית אילו הייתה נפגש עם השידוך מפני ששאלה כזו היא תאורטית לחלוטין לפני פגישה שבהחלט תשנה את צורת ההסתכלות שלך ותקבע עובדות חדשות והגדרות אחרות מאותם אילו שאתה מציג לעת עתה. אחדד יותר, מניין לך שהמראה של אחת טוב יותר מהמראה של האחרת? ראית תמונות? זו לא הדרך הנכונה לקבוע נשיאת חן או יופי מפני שישנם פרמטרים נוספים שמעוררים נשיאת חן כמו שפת הגוף , עדינות, אצילות , קול נעימות ,אנרגיות, צורת דיבור וסגנון ועוד ועוד ואכמ"ל. כמוכן, כיצד תוכל לקבוע את רמת החכמה ורמת העומק ללא מפגש ושיחה בארבע עיניים האם על בסיס חוות דעת שלישית? האם על בסיס שיחה טלפונית? שתי הדרכים אינן נכונות.

הצעתי לך, אל תתעצל לך להיפגש ולקבל החלטות על בסיס עובדות אמיתיות. כמוכן, עצם המפגש והנוכחות מהווה אינטרקציה בין אנרגיות רוחניות אל ומעבר לכל הפרטים שהזכרת ולמעשה את הוודאות שהינך מחפש תוכל לקבוע אם היא מתחוללת בקרבך בעיקר על בסיס מפגש.

בתודה מראש 

הרב דניאל עשור

 

    

המשך לשאלה הקודמת

הבחורה הראשונה היא מה שנקרא פחות הסגנון שאני רוצה למרות שאמרו לי שהיא נראית טוב. כוונתי לומר שלא מדובר באיזה כיעור או בעיה. נראית בסדר גמור ויש שיאמרו אף יותר אך פחות הסגנון שלי. ממה שאני רוצה כעת וממה שתמיד חשבתי. ואילו אצל השנייה זה בסדר גמור. השאלה אם יש דרך לצאת מהקיבעון המחשבתי הזה. אם זה מסובך מידי, אולי אוותר. כי ממה שאני מכיר את עצמי לוקח לי זמן 'לשחרר'. תודה!

הבדלים בגישה לחיים ולמשפחה

על מנת להצליח בשידוכים צריך להשתחרר מחרדות פחדים וחששות שבד"כ גורמים לעיוורון בשיקול הדעת ולמינימום תבונה, כדאי להבין את האמת לאמיתה אנו רק משתדלים לחפש על מנת למצוא ולהשיג וודאות אך למעשה הוודאות מושגת בלב רק מאת השם. אל תקבע במסמרות כללים תן להשגחה העליונה להוביל אותך ולהנחות אותך . הינך מושגך ולכן עליך להמיר חששות פחדים וקבעון באמונה ובטחון ! כך ורק כך תוכל למצוא את מה שההשגחה העליונה הועידה עבורך באמת. במילים פשוטות, צא מהקיבעון , השתחרר מחששות ומסטיגמות ותן להשגחה העליונה להוביל אותך מתוך אמונה ובטחון והשם יצליח את דרכך !

 

בתודה מראש

דניאל עשור  

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130