מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 30/09/2020 י"ב תשרי תשפ"א
חיים אלעזר אייזדרפר

חיים אלעזר אייזדרפר, B.A

קבלת קהל

זוגיות לא תיקנית

אני בת 28,נשואה 7 שנים עם שלושה ילדים שיהיו בריאים. אני ובעלי כרגע על גבול של פיצוץ רציני לאחר תקופה כבר די ארוכה שבה אנחנו לא מצליחים לתקשר כמו בני אדם. תמיד היו התנגשיות פה ושם אבל לאחרונה זה עניין של יום יום. אני מבינה את זה כחוסר סבלנות של שנינו כבר כלפי כל דבר וכמובן כלפי כל התנהגות שאפילו קצת נראית לנו לא מתאימה.. אני ישר מתעצבנת ובעלי מיד מגיב בעצבים וארסיות וכמובן שאני בתור אישה לא יכולה לקבל יחס כזה שמשדר לי באותו רגע הרבה שינאה וחוסר קירבה ואפילו לעיתים מרגיש לי תיעוב. אני מאד נפגעת מיחס כזה מזלזל ודבר זה מוציא ממני את כל החשק והרצון לעשות משו או להמשיך בעיסוקי. דברנו על זה הרבה פעמים והסברתי לבעלי בדיוק מה אני מרגישה כשהוא מגיב לי בצורה כזו הוא תמיד אומר שזה לא נכון התישדורת שאני מקבלת ושישתדל להשתנות בזה. בעצם כל בקשתי ממנו היא - "מותר לך להתעצבן ולכעוס אבל אל תדבר בצורה ובטון הזה שגורמים לי להבין ולהרגיש שאני הבנאדם הכי שנוי ולא רצוי עליך בעולם...". הוא באמת מסה אבל מהר מאד זה חוזר ואני כבר ממש נשברת מזה. אני כבר מרגישה מאד מיואשת. יש לציין שהוא לא בעל אלים או משו. הוא עוזר ותומך המון בכל דבר.אבל הפיצוצים האלו גומרים אותי שאני מרגישה בהם שאם אין לי את אהבתו וקבלת האחר אצל בעלי אין לי כלום בעולם. אשמח מאד לקבל מענה וכיוון. תודה רבה.

יש פתרון ותקוה

שלום רב, דבריך משדרים כאב עמוק ואמיתי, לפי שאלתך נראה כי הקשר חשוב לכם לזוגיות ולאווירה בבית. הנושא של התקשורת והקונפליקטים שהעלית בשאלתך אלו 2 הדברים שחשוב לשים עליהם את הדגש. מדבריך עולה כי הביקורת וההשפלה בקשר בנכם הינו כנחש ארסי הגורם למרכיבי סיכון בזוגיות דבר המצריך טיפול מידי. חשוב לציין שברצון שני בני הזוג ניתן להתגבר על קשיים אלו. בהצלחה רבה, הרב חיים איזדורפר BA פסיכותרפיסט/ יועץ נשואים / יועץ בחיי אישות 0527641090 chaim.a@orange.net.il

פרידה או לא

אנחנו נשואים 15 שנה, במקום להתקרב נוצר ריחוק, עד כדי שאנחנו ישנים בחדרים נפרדים. האם לדעתכם ניתן לטפל בסיטואציה כזאת? או עדין להפרד סופית? האם ניתן לגשר בריחוק שכזה? על אף שאני מרגישה שאין ביננו כלום.

עם רצון טוב ניתן להגיע רחוק

שלום רב, כשיש קשיים לא מטופלים במערכת היחסים בין בני זוג הם לא נעלמים ואף גוברים וגורמים למצב של ריחוק רגשי ופיזי. צריך הרבה אינפורמציה לגבי האינטרקציה האישית והזוגית ביניכם כדי להבין איך ניתן לטפל. ריחוק רגשי ופיזי לא מחייב פרידה, צריך להבין מה הגורם לריחוק כיצד מתנהלים החיים היומיומיים, כיצד התנהלו היחסים האינטימיים ביניכם ומה הגורם לריחוק ולפרידה. ברור שכשיש רצון טוב ונכונות ניתן להגיע למקומות טובים. מנסיוני, בהרבה מקרים דווקא מתוך הקושי המערכת יכולה להתחזק ולהגיע למקומות שלא הייתם שם בעבר אשמח להיות לעזר, בהצלחה רבה. הרב חיים איזדורפר BA יועץ בחיי אישות, מדריך חתנים מוסמך. 0527641090

זוגיות נכונה

מתי אדם יוכל לראות טוב בזולתו? כתוב "מוצא אני את האישה מר ממות" - מדוע? כיוון ששם עצמו קודם ולא ראה את זולתו - "רואה אני." אם יסתכל קודם על זולתו, רעיתו אז "מצא אישה מצא טוב" - אז יוכל למצא את הטוב בשני. מכאן שכדאי תמיד לראות את הטוב והצורך של הבן זוג לפני הצורך האישי שלי ובכך אעשה טוב לעצמי ולזוגיות שלי.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130