מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 30/09/2020 י"ב תשרי תשפ"א
ששון הינדי

ששון הינדי

קבלת קהל

אלימות במשפחה

האם אדם שהיה אלים כלפי אישתו יכול להתגבר על זה עם טיפול של פסיכותרפיסט על OCD או טיפול אחר, האם אפשר להיגמל מיזה או יש תרופות מונעות

טיפול לבעל עם בעיית אלימות

מימי, שלום רב!

בעל עם בעיית אלימות חייב להיות מטופל אצל מטפל שמתמחה בזה,

חייבים לטפל בזה כי זה לא עובר לבד והמצב המשפחתי כשיש אלימות ברקע הוא לא טוב ואף צפוי להדרדר.

אך ברוך ה', אפשר לצאת מזה עם טיפול טוב.

אשמח שתפני אליי ואפנה אותך למטפל טוב באלימות בעל נסיון רב.

0526071444

sason.hindi@gmail.com

בעל עם בעיה בזמנים

אני נשואה שנתיים, וקשה לי מאד עם כך שלבעלי יש בעיה עם זמנים, הוא טיפוס קצת נמרח כזה, לא מספיק יעיל, פעיל ונמרץ. דוגמה קטנה, היום התחיל "בין הזמנים" ותכננו שיבנה סוכה שנה (פעם ראשונה) אבל הוא לא עשה כלום! האמת שקמנו שנינו מאוחר, והוא התפלל כמעט שעתיים (התחלתי לחשוב שאולי יש לו אובססיה בקשר לתפילות וברכות, הוא מברך מאד לאט, לפעמים חוזר על מילה כמה פעמים... באופן שהוא לא מצליח להתגבר על זה, הוא מחפש עזרים חיצוניים: כמו למשל, בתפילה - אם הוא חזן, זה גורם לו להזדרז בתפילה, וברכת המזון הוא רוצה שנברך ביחד, כי לבד הוא יכול לברך גם רבע שעה - אז אם כבר פירטתי על זה, יש מצב שזה OCD?) והתחיל לעשות משהו, התעייף, נח, הלך למנחה - ערבית, וחזר אחרי פרק זמן שיכל להספיק להתפלל בו ערבית - אך לא התפלל ערבית כי דיבר עם מישהו חצי שעה. והקטע הוא - שהוא חוזר הביתה מתוסכל שלא עשה כלום, ואני זאת שצריכה לעודד אותו! אני שכבר מהבוקר עצבנית על שהוא לא עושה שום דבר!! ואני גם בלחץ מזה שהוא לא התחיל את הסוכה, כי בכל אופן בפעם בראשונה זה לוקח יותר זמן... הוא כמובן משוכנע שיעשה את זה ברגע, כי יש לו אופטימיות מופרזת, הוא תמיד בטוח שיספיק הכל... (זה אגב גם מה שקורה עם הרישיון נהיגה שלו... נמרח ונמתח) אני לא יודעת איך נכון להתנהל איתו? איך להוביל אותו לעשייה? אני לא רוצה לבקר אותו ולנדנד, אבל בלי שארצה - אני עושה זאת כל הזמן... סתם ככה הנקודה של להבטל היא נקודה שנורא מרגיזה אותי.אני חושבת שזה בגלל שמאמא לי היתה מאד כועסת כשהייתי סתם נמרחת ולא מספיקה דברים. לכן יש לי כבר בדי.אן.איי. את הקטע הזה של לעשות, אפילו תוך כדי שיחה עם בעלי אני מסדרת, מנקה.. העיקר לא להתבטל. ואני כל הזמן רואה את בעלי מתבטל מול העיניים. זה גורם לי לא להעריך אותו, לנדנד לו, ולהיות מתוסכלת. אני יודעת שאין פתרון קסם, אבל בתור עזרה ראשונה, מה יכול לעזור לי ולו? לשלוח אותו לטיפול על הנושא הזה ועל הנושא של הכביכול אובססיה בתפילות וברכות? וואו, זה ארוך נורא... אם אפשר לפחות משהו... אני ממש במצוקה.

אי שביעות רצון מהתנהלות בן הזוג

רעיה, שלום רב!

המציאות שתיארת ממש לא נעימה ומעיבה לכם על הזוגיות שלכם וזה כואב

אבל רואים עליך שאת בעלת מודעת עצמית גבוהה על ידי כל הזיהויים שאת מזהה בתוכך וגם מנסה באישך היקר,

לא ברור ממה נובעת ההתנהגות של אישך , אבל ברור שאתם צריכים בירור מקצועי כדי שתעלו על דרך המלך 

ולא חס ושלום הפוך.

זה בקצרה

להרחבה ולייעוץ ראשוני בשמחה אין כסף תוכלו ליצור קשר במייל או בטלפון

בהצלחה גדולה

 

נישואים בשטות

רציתי לדעת האם אמירת המשפט "מקודשת כדת משה וישראל..." לבחורה ונתינת טבעת (מפלסטיק) בזמן שבו אין עדים אשר מקשיבים ורואים (היו 3 אנשים באזור אך בוודאות שאף אחד מהם לא יודע על מה מדובר) בגיל צעיר (לפני גיל 18) תקף כנישואין תקפים?

משחק מסוכן בקידושין בהומור

שלום רב!

אתם צריכים להתייעץ עם רב מוסמך ולספר לו את כל פרטי המקרה כדי באמת לשלול את הספקות שבמעשה שעשיתם,

עקרונית אם לא היו עדים יותר קל לשלול את הקידושין אבל צריך שכל הפרטים של המקרה יתבררו אצל רב מוסמך.

כל טוב

הדרכת הבעל לאחר הנישואים

אני נשואה 9 שנים ומרגישה שלאיש חסרים הדרכה וידע לגבי עולמה של האישה. בעבר הרחוק ביקשתי שילך להדרכת חתניםאך סירב. אני יודעת בוודאות שלו היה הולך היו חיכוכים רבים נמנעים. מה עושים?

ליווי זוגות נישואים

אורנה, שלום רב!

נכון מאוד כמו שאמרת שהדרכה נכונה של בני הזוג לפני הנישואין יכולה למנוע הרבה תקלות ראשוניות בהתחלת הזוגיות 

ולגרום לזוגיות להתייצב על דרך המלך 

אך לעולם לא מאוחר ואפשר גם אפשר ללוות זוגות שכבר נישאו ולעזור להם לבנות זוגיות ותא משפחתי לתפארת.

זה בקצרה

להרחבה ולייעוץ ראשוני בשמחה אין כסף תוכלו ליצור קשר במייל או בטלפון

בהצלחה גדולה

הבדלים במנהגי אישות

שלום. אני רווקה המתחילה להחשב מבוגרת בציבור אליו אני שייכת. (25+)באה מבית חסידי פתוח, ללא מנהגים מיוחדים. לאחרונה אני מקבלת הצעות רבות של בחורים מצויינים מחסידות מסויימת שידוע לי כי קיימות אצלם החמרות בענייני אישות. קשה לי מאד לחשוב על נישואין באופן שכזה, מאידך, קיים הקושי והחשש של "להשאר לבד "ח"ו, ובמיוחד שאלו הצעות טובות, מה שלא כ"כ מצוי בגילי... האם נכון "להתפשר" על נקודה כזו? (יש לציין כי במידה וקיימות החמרות בתחומים אחרים כמו מנהגי פסח וכדו' זה ממש לא מפריע לי, אבל תחום האישות מקיף את כל מעגל החיים ואת עצם הנישואין. ולכן קשה לי לקבל את הטענה ש"מתרגלים"...)

שביעות רצון מהאישות

שלום לך!

כמו שציינת יפה החלק האישותי מאוד חשוב ומהווה בסיס עמוק ורציני לזוגיות ולחיים 

לכן נכון מאוד ממך להתייחס להבדלים משמעותיים בחלק הזה

אך לא כל מנהגי החסידים אותו הדבר אפילו באותה חסידות  ולכן שווה לברר עם הצעות שידוך טובות את דרכם המיוחדת להם בחלק זה.

האישות ממש לא מסתכמת רק על ידי מנהגים כאילו ואחרים

אלא היא עמוקה ומורכבת בבסיסה מחלקים נפשיים ורגשיים שהם אילו שנותנים את הטון בה.

זה בקצרה

להרחבה ולייעוץ ראשוני בשמחה אין כסף תוכלו ליצור קשר במייל או בטלפון

בהצלחה גדולה

אשמח לעזרתכם בהשלמת התזה שלי

שלום לכולם, שמי מאיה ואני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית במכללת רופין. כחלק מעבודה התזה שלי אני מתעניינת בהרגלי אכילה של אבות ובנים. לצורך המחקר אני זקוקה לאבות לבנים בין הגילאים 8-13 שיענו על שאלון אינטרנטי שאורך כ-10 דקות ונשמר באופן אנונימי לחלוטין. כל שאלון מאוד יעזור לי ויקדם את עבודת המחקר שלי ולכן אשמח לשיתוף הפעולה שלכם. מצרפת קישור לשאלון. אם זה רלוונטי בעבורכם אשמח לסיוע!! https://ruppin.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_bfuSa3dK8fizEEd המון תודה מאיה

הרגלי אכילה אבות ובנים

שלום רב!

אשמח לעזור 

תשלחי לי את השאלון ואמלא אותו בשמחה

בהצלחה

סנדביץ' בת ארבע, פגית ועוד..

שלום וברכה. ילדתי האמצעית מבין 5 ילדים סובלת ואני לא מצליחה לדעת ממה. היא פגית (שבוע 34), רזה ודקה, מועדת ונופלת כל יום לפחות פעמיים. לעיתים רבות מבצעת מטלות פשוטות באיטיות מופרזת, אם כי מסוגלת גם "לתקתק עניינים" כשהיא רק רוצה... בוכה הרבה יותר מהרגיל לסיטואציה, לגילה, לאחיותיה, לחברות בגן.. היא נראית לי שברירית משהו. הגננת הסבה תשומת ליבי על קושי של הילדה במוטוריקה כהשחלת חרוזים ואיטיות כללית, לי נראה שזה תוצאה של בעיה מורכבת יותר. גם הפנתה אותי לבדיקות ראיה ושמיעה, אני אמנם אבצע אותן אך נראה שלא משם תבוא הישועה גננת מסויימת שאני מעריכה את דעתה יעצה לי לפנות לטיפול ריגשי. אנידי מסכימה איתה, אך לא חושבת שזה יתן מענה מלא. אציין שבשיחה עם בעלי היקר סיכמנו שנתייחס אליה ברגישות יתר, נדרוש ממנה פחות מהרגיל, נעודד יותר מהרגיל, נחמיא וכו', זה הועיל זמנית עד שנראה כי התרגלה ל "ריפוד" ושוב חזרה לבכות על דברים פעוטים. השתדלתי לפרט, אשמח לשמוע דעה מקצועית והפניה ממוקדת לטיפול הנכון.

התייחסות מיוחדת לילדים מיוחדים

שלום רב!

"כל ילדינו מיוחדים ודורשים התייחסות מיוחדת" זה הכלל

אבל יפה מאוד שאת ואישך היקר רגישים לילדיכם וזיהיתם קשיים מיוחדים בילדתכם ואתם מעונינים להתאמץ ולהתיחס אליה באופן מיוחד כדי לקדמה.

דבר ראשון כשמזהים ילד מיוחד כקצת יותר שונה מהרגיל יש לפנות למכון להתפתחות הילד בקופות החולים ושם אתם מקבלים את כל המעטפת , איבחונים ,פסיכולוגים, תרפיות, הדרכת הורים וליווי לאורך כל הדרך עד גיל 12 פחות או יותר.

לכן עליכם לפנות לשם והם כבר ידריכו אותכם 

זה בקצרה

להרחבה ולייעוץ ראשוני בשמחה אין כסף תוכלו ליצור קשר במייל או בטלפון

בהצלחה גדולה 

בורות בנושא

שלום רב. אני נשואה כ 16 שנה ויש לי ב"ה ששה ילדים. בתור אשה חרדית ממושמעת שאינה רוצה להחשף לתכנים נוגדי אורח חיי כדי להשאר שמורה וד"ל נוצר מצב שאין לי מדי הרבה מידע על יחסי אישות מלבד מה שלמדתי או שמעתי פה ושם ואני חשה שחסר לי מידע בסיסי ממש ואין לי מושג היכן לברר זאת. במיוחד שכשכן נחשפתי למושגים מהעולם הכללי התבררה בורתי (כמו איך מגיעים למצב שהאשה "גומרת"? כלומר מגיעה לשיא הריגוש מבחינתה אולי, מה זה אומר ואיך עושים זאת?) הענין מטריד אותי מכיון שאני חשה שהענין אצלינו הגיע לשחיקה מסוימת ובכלל זה אכפת לי שרק אני צריכה לרכוש את הידע וממילא גם את האחריות לשינוי המצב אבל זה בסוגריים... האם קיים חומר מסולת בנושא או שאשאל כמו תם את השאלות אחת אחת לגופן..במיחוד שלא הכל זה שאלה אלא פשוט העשרה או קבלת מידע. אודה מאד לתשובותים.

הוספת ידע בתחום האישותי

שלום רב!

אשריך שזכית ואת לוקחת אחריות על חייך ומשתדלת לקדמם כל הזמן, וכן את עושה את זה בדרך החכמה והנכונה שהיא הוספת ידע בצורה מקצועית ומכובדת.

יש לך כמה דרכים ללמוד על הנושא כדי לקדם את התחום האישותי בחיי הזוגיות שלכם,

דרך אחת היא על ידי ייעוץ מקצועי אנושי (שיש לכם גם פה באתר)

ודרך שניה על ידי קריאת חומרים כתובים (שנכתבו בצורה מכובדת וברוח המסורת שלנו)

את לא חייבת לבחור אלא את יכולה לעשות שתי הדרכים ואולי זה גם עדיף.

זה בקצרה

אם תרצו תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בלי עלות בטלפון או במייל ונעזור בשמחה

ששון הינדי 

0526071444

sason.hindi@gmail.com

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130