נדב טייכמן | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 17/04/2024 ט' ניסן תשפ"ד
נדב טייכמן

נדב טייכמן

קבלת קהל

חלק בדירה

שלום רב, בעלי עצור על מעשי פדופיליה הודה באשמה ומחכה לגזר. דין. יש לנו שלושה ילדים והחלטתי להתגרש ממנו. יש בבעלותנו דירה על שם שנינו שכרגע מושכרת. כרגע אני חיה עם הילדים אצל אמא ומשתמש ברכב שבעצם על שמו. רציתי לדעת מה החובה שלו מבחינת ההלכה כלפי הילדים (7,12,16) ובמידה ומוכרים את הדירה מה החלק המגיע לי. אציין שכדי להתקיים עד עכשיו השתשמתי בכסף של הפיצויים והפנסיה שלו וכן גם בכספי הפנסיה והפיצויים שלי. דבר נוסף ששכחתי לציין הוא שיש לנו חובות בסך 80000 ש"ח לבנק כשבכל חודש אני מחזירה כ 2700 ש"ח לבד ואין לי שום תמיכה כספית. תודה.

אסיר במזונות ילדים וחלוקת רכוש

בס"ד

שלום רב!

חובת האב במזונות - באופן עקרוני חובתו של אב אסיר כלפי ילדיו אינה שונה מחובתו של כל אב כלפי ילדיו. מאחר ושלושת ילדיכם מתחת לגיל 18 האב חייב במזונות ומדור של הילדים. ההגדרה המדוייקת של חובתו למזונות וההשלכות היא סוגיה הלכתית מורכבת במקצת לפורום זה ויש לה השלכות על גובה המזונות שניתן לחייבו וכמובן יש את גביית המזונות שהיא בעייתית במקרה של אסיר ויתכן שתעשה באמצעות פניה לביטוח לאומי או ע"י היוון המזונות כפי שיבואר לקמן.

חלוקת הרכוש - לפי דברייך הדירה רשומה על שם שניכם ולכן אם אין החלטה אחרת של ערכאה שיפוטית הקובעת שבנסיבות הענין צריך לחרוג מהכלל של חלוקה שיוויונית, החלק שלך הוא חצי מהדירה. לחילופין בנסיבות המקרה שלכם תוכלי לבקש להוון את המזונות מחלקו בדירה, כלומר לקבל מראש את המזונות שהוא חייב או על ידי שיעביר לך את חלקו בדירה או לאחר שתמכרו הוא יעביר לך כסף ממחצית התמורה שהוא קיבל (הסכום כמובן תלוי בגובה המזונות שהוא צריך לשלם ובשוויה של הדירה).

חלוקת החוב - החוב גם הוא משותף ולכן מוטל עליו לשלם מחצית מהחוב. גם ביחס לחוב יתכן שהפתרון נעוץ בקיזוז חלקו מהדירה כפי שהסברנו לעיל.

כמובן שכל האמור לעיל הוא יעוץ ראשוני ואין לסמוך על זה בלבד אלא ככיוון חשיבה לפתרון הבעיה ואין זה מהווה תחליף לייעוץ משפטי קונקרטי. אשמח לעמוד לרשותך בטלפון 0528371250  

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130