בת שבע אדלר | מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה
מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 19/04/2024 י"א ניסן תשפ"ד
בת שבע אדלר

בת שבע אדלר

קורות חיים בקצרה

בעל רגיש שנפגע מאשה רגישה

אני אדם רגיש נשוי לאשה רגישה שנינו רגישים מאד אני מנסה כל הזמן לרצות את אשתי אבל היא עוקצת ומבקרת אגם שבמקרה רגיש זה לא נורא אבל אני מרגיש שאיני יכול יותר אם אני מנסה להתחיל להתקרב אליה היא פשוט אטומה מצד אחד ומצד שני היא טוענת שאני מתרחק ממנה ואני מרגיש איום אני יודע שהתפקיד שלי זה להיות החזק אבל אני מדי רגיש במצבים שאני חזק בהחלט זה מצליח אני מפחד להיות רגיש איתה כי כשאדם נפתח זה כמו שחייל מוריד את השריון בשדה הקרב וזה באמת קורה הרבה פעמיים אני מחליט להתחיל מחדש ומתחלי לדבר רך אבל אני זוכה לטיל בליסטי שלוקח לי כמה ימים לאסוף את עצמי כל ביקורת שלה משתק אותי יומים כמובן איני מתפרץ אבל בפנים זה בוער כמובן שאוי ואבוי אם אני רק ינסה להגיד איזה שהוא ביקורת אז אני יזכה בתשלומי כפל במקרה הטוב או תשלומי ארבעה וחמשה מה עושה בעל רגיש

ערך עצמי

ניכר ממכתבך שאתה כ"כ מנסה להיות בעל טוב בו בזמן אתה ממש ממש סובל פגיעות אישיות חוזרות ונשנות.

הייתי מיעצת לך להשקיע בבניית הערך העצמי שלך. למה אנחנו כ"כ נפגעים?  כאשר הערך העצמי שלי פגיע מאוד, צריך לחזק אותו.לדוגמא: אם מישהו יגיד לי,'תגידי,לא נראה לי שאת יהודיה בכלל',אני ארחם עליו אך לא אפגע, הוא פשוט מוזר שהוא חושב עלי דברים כאלה.מי שכן יפגע ממשפט כזה מומלץ לו לטפל בבניית הערך העצמי שלו, אפשרי טיפול CBT.

בהצלחה,

בת-שבע אדלר 05331-65858  ba65858@gmail.com

אמא יקרה

שלום לכולם. אימי היא אישה חרדתית. נבהלת מכל טלפון, "מתה מפחד" מכל כאב ראש שלנו... לאחרונה המצב מחמיר ביחד עם בעיה רפואית של אחד הילדים וזוגיות שמדרדרת... היא תמיד מדמיינת את הגרוע מכל, חולמת ביעותים, וממש חוששת מהרגע הבא. בשיחות האחרונות שלי איתה היא מספרת לי על התעוררות בלילות מחלומות רעים (לרוב קשורים למוות של מישהו שקרוב אליה או מחלות איומות וכד'), קשיים בנשימה, פחד עד כאבי חזה, כל זה גם במהלך היום לאחר מחשבות. ראיתי אותה השבוע, שמתי לב שהיא "נתקעת" בתוך "בועה", דומעת, ואחרי דקות חוזרת לעצמה כאילו כלום. זה לא נראה לי רגיל, אמרו לה כמה פעמים ללכת לטפול והיא נעלבת. אני יודעת שיש לי השפעה עליה. אני רוצה אכן להביא אותה לטיפול אבל לא יודעת מה מתאים ואיך זה הולך. רוצה להעביר אותה כמה שפחות פרוצדורה ולעשות זאת בצורה הכי מכבדת ונעימה. אחרי הכל היא אישה נורמלית לחלוטין, עם אינטלגנציה רגשית גבוהה. אשמח לקבל מכם תשובות מפורטות ככל האפשר, בתודה.

העלמת הפחד - איכות חיים

ניכר שאת מאוד מסורה לאימך ודואגת לה. אכן נשמע שהיא סובלת מהחרדות שלה וזה מאוד מובן ונורמלי. עלייך מוטל התפקיד לנרמל את החרדות שלה, לומר לה שכולנו חוששים מדברים שמדאיגים אותנו, והקב"ה ברא לנו מנגנון של פחד שהוא בא להתריע על סכנה מתקרבת. כמו גלאי עשן שמתריע על הימצאות אש בקרבת מקום, וכך זה אמור להיות. לפעמים הגלאי עובד שעות נוספות, תארי לך שאת מציתה את הגז, מטגנת חביתה והגלאי מתחיל לצפצף ומקפיץ את מכבי האש...אכן, אין עשן בלי אש אך היינו רוצים לעזור לאימך להחזיר את הגלאי לפרופורציות הנכונות כי היא סובלת מזה.

יש לך תפקיד גדול. ד' יכוון אותך לעזור לה בצורה מכובדת ויעילה. אל תילחצי, זה יכול לקחת זמן עד שהדברים יתישבו על ליבה. תני לזמן לעשות את שלו.

בהצלחה,

בת-שבע אדלר  /  מטפלת רגשית ב-CBT , מוסמכת מטעם איט"ה  (איגוד ישראלי לטיפול התנהגותי קוגנטיבי), מומחית בחרדות    05331-65858     ba65858@gmail.com 

נשיכות

איך הדרך הנכונה לטפל בילדה בת שנתיים הנושכת הרבה בגן המורכב מכמה גילאים מעורבים השעות מסוימות של היום שכרגע אין לה עוד אחים וההורים רק שומעים זאת מן הגננות ולא רואים זאת בפועל

מי אמר שצריך לטפל?

בוודאי אתם כהורים יכולים לספר לה סיפור על ילדה שמאוד התעצבנה ונשכה ולהדגים לה כמה זה כואב וכו' והדרך הנכונה היא לדבר על מה שמפריע לי ולבקש שיתחשבו וכו.

לומר לגננת שאתם מטפלים בזה במובן של חינוך, לא טיפול רגשי וכדו'

בהצלחה

בת-שבע אדלר 053-3165858

לשוב אל השגרה בבטחה

שלום וברכה זקוקה לעזרתכם. אני אמא לחמש ילדים ברוך השם. הגדול עולה לכיתה ז' הקטנה עולה לגן. אני מוצאת את עצמי מתקשה מאוד להחזיר את הילדים והבית לשגרה. זה בעיקר מתבטא בשעות השינה והקימה, ובהרגלי אכילה. כבר בשבוע הראשון הילדים איחרו למסגרות פעמיים. מרגישה שאני צריכה סדר בראש תודה מראש ש.ב.

צורך בגבולות

שלום אמא יקרה,

את מאוד מנסה להשיב את הבית לשיגרה ולסדרים ומוצאת שזה לא כ"כ חלק. אשאל אותך שאלה: האם את מאמינה שיש לך זכות לדרוש, כן ממש לדרוש, ציות? האם לך כאמא (ואולי גם כאישה) יש זכות לעמוד על דעתך, אפשר בנחמדות, אך לא לוותר? זה משודר לבני הבית בטון שלך, בשפת הגוף שלך וכו'. אנחנו משדרים לסביבה איך להתייחס אלינו, אם את מכבדת את זכותך לקבוע את הגבולות בבית (ולא רק "חכו שאבא יבוא") ועומדת על כך, גם בני הבית יקלטו את המסר. חומר נוסף אשר לקבל במייל שלי: בת-שבע אדלר ba65858@gmail.com

בהצלחה!

הורות באחריות-חוששים מעצמאות

תינוק נולד חסר ישע ותלוי באופן מוחלט באימו. הוא זקוק לה לסיפוק כל צרכיו הפיזיים והרגשיים. שלב זה בחיי התינוק נקרא השלב הסימביוטי, בו חווה התינוק את עצמו ואת אימו כישות אחת ללא נפרדות כלל. ככל שהילד גדל, אנו מצפים שתתפתח נפרדות פיזית ורגשית. אך מה קורה כאשר הילדים "עוזבים את הקן"?

לחץ - הרוצח השקט

כמה מחלות אתם מכירים שאינן מושפעות מלחץ? כ-90% מהביקורים אצל רופאי המשפחה נגרמים בגלל בעיות הקשורות במתח נפשי כרוני. הלחץ מכונה הרוצח השקט של דורנו.

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130