facebook youtube google

תגית בטחון

קריאת ארגוני הטרור למאבק דתי וההשלכות אצלנו בחשיבה וארגון מחדש
fotolia

קריאת ארגוני הטרור למאבק דתי וההשלכות אצלנו בחשיבה וארגון מחדש

אם עד עכשיו פחדנו מהקריאה המוסלמית להשמיד את היהודים, ולכן התכחשנו כל הזמן לעובדה המוגמרת שמועברת לכל מוסלמי מרגע שהוא נולד בביתו, במוסדות החינוך שלו ובמסגדים על בסיס קבוע - עתה יצא המרצע מהשק. ארגוני הטרור מכריזים בריש גלי שהמאבק בין יהודים למוסלמים (או יותר נכון הטרור המוסלמי נגד יהודים) הוא על רקע דתי, שצריך להשמיד יהודים בגלל שהם יהודים וזהו.

אמרנו והזהרנו

כמובן שהיו רבים שהזהירו את הציבור והמנהיגים בישראל שזו הסיבה האמתית למאבק שהערבים מנהלים נגדנו , אבל בחירת ההנהגה הייתה שלא לעורר את הסיבה האמתית לטרור כדי שלא יצטרפו אל הטרור נגד היהודים כל מדינות העולם הערבי שמסביב. את ההרדמה הלא יעילה הזו היה עדיף להחליף בהסברה אמתית לעולם הערבי ברמה הדתית, אולם מנהיגים חילונים שאינם מבינים דבר במלחמת דתות, ובעובדה שהיא מוזכרת בנבואות התנ"ך, אינם יכולים להרים את הכפפה ולנסות להתמודד עם בעיות על רקע דתי. אבל לא עכשיו הזמן לחפש את האשמים.

מערכות התנהלות שאבד עליהן הכלח

עכשיו יש להיערך אחרת. לבדוק היטב את המודיעין העולה מן השטח ולהגיע למסקנות נחרצות. ההסברה וההתגוננות מפני הפעילות הרצחנית הזו חייבת להיות במישור הדתי. הדבר הראשון שאנחנו צריכים ללמוד וללמד הוא מהן נקודות התורפה שלהם – כיצד ניתן לפגוע בהם וברצון שלהם לרצוח מתוך אמונתם. על כך כדאי לקרוא את דבריה של נעה חסיד (חסידת אומות עולם) שהקימה מערך הסברה שלם לעולם הערבי לטובת העם היהודי ועל רקע האסלאם.

אולם אין זה מספיק להסביר לעולם הערבי את הטעות שלו בגישה ליהודים. גם אנחנו צריכים לשנות מערכות קיימות בתוך עצמנו.

כאשר הערבים מחזקים את עצמם באמונתם הכוזבת כדי לפגוע ביהודים אנחנו צריכים לתרגם את המודיעין הזה לשינויים פרקטיים אצלנו. ההתנפלות הרצחנית על רקע דתי אמורה להביא אותנו בעצמנו לחשוב – האם אין זה סימן משמיים? אם הפתרון הוא במישור הדתי ברמת ההסברה כלפיהם, אז כנראה שהפתרון האמתי הוא פתרון דתי. וזה רמז עבורנו. וכאשר המנהיגים שנכשלו בתרגום השטח למעשים פרקטיים של הגנה על עם ישראל קוראים לנסות ולהחזיר את המאבק למסכה הלאומנית שלו, ההצעה שלי היא הפוכה: ללמוד יותר על הדת שניתנה לנו במעמד הר סיני ועליונותה על פני דתות אחרות שהומצאו על ידי בני אנוש ולהתחזק ביהדותנו. מלבד היותה האמת המוכחת - היא מקור כוחנו ושורש הצלחתנו ואחדותנו.

כתבה נוספת בנושא - אבדן דרך ואפס כוח בהנהגה הישראלית

הסברה כנגד הסתה - ניתן לשכנע את הערבים לא לפגוע ביהודים

אבדן דרך ואפס כוח בהנהגה הישראלית

אבדן דרך ואפס כוח בהנהגה הישראלית

אבדן הדרך של המנהיגות הישראלית וסיבותיה

אין ספק שנושא ההנהגה של עם ישראל, ובמיוחד ההנהגה הפוליטית, הוא תחום שעובר משבר חריף וחמור בתקופה האחרונה, ובייחוד היום לאור הפיגועים הרבים וההוכחה הניצחת בשטח לאזלת היד של הממשלה והשלטון לאכוף את הסדר והשלווה ולמנוע ממרצחים ערבים לבצע מחאות אלימות ופיגועים בקרב האוכלוסייה היהודית.

מה גורם להנהגה הישראלית להיות כל כך חלשה? ובכן כנראה שכאן רב הנסתר על הגלוי, אבל יש נקודות מסוימות שאי אפשר להתעלם מהם בכלים שבהם משתמשים מנהיגי ישראל, ובכלים בהם הם אינם משתמשים...

מי מתנגד להנהגה הפוליטית בישראל?

ובכן התשובה לשאלה הזו היא – מי לא בעצם? אם הגדרת מנהיג בימינו היא "מנהיג הוא אדם בעל תכונות אישיות שמסוגל להניע ולהוביל קבוצת אנשים לפעולה בדרכים אותן הוא מתווה למען השגת מטרה משותפת." הרי שברור לחלוטין שהמנהיגות שלנו היום לא מצליחה לבצע אפילו תפקיד בסיסי זה שהוגדר לה. אפשר לראות כיצד ידיו של המנהיג הישראלי הפוליטי כבולות לגמרי על ידי התקשורת שתוקפת אותו על כל צעד ושעל, ועל ידי מערכת המשפט שאינה מאפשרת לו תמרון. מערכות אלו שנועדו לשמר את הדמוקרטיה ואת זכויותיו של הציבור, יצאו מזמן מהפרופורציות שלהן, כשהמניעים שלהם לא תמיד ברורים. או יותר נכון – קיימים המון רמזים בשטח לכך שהאג'נדה האמתית שלהן מתומרנת ומנוהלת על ידי גורמים שלאו דווקא משקפים את האינטרסים של הציבור בישראל. אבל קשה לומר שהמנהיגים שלנו בעצמם נקיים מאג'נדות זרות. הדרך לעלות על אג'נדות זרות שמשתתפות בקבלת החלטות בקרב מנהיגים פוליטיים בישראל היא הדרך הידועה והמפורסמת לחפש מהיכן מגיע הכסף.. ולצערנו הרב המון כספים זרים זורמים כאן ומשפיעים לרעה על מקבלי ההחלטות, כמו גם לחצים בין לאומיים (הכרוכים בכספים זרים).

עלייתו של מנהיג וכוח

תכונותיו הבסיסיות של מנהיג הן אינטליגנציה, עצמה שמשפיע על אחרים, יכולת קבלת החלטות ועוד. מנהיגי העבר שלנו לא נבחרו משום שהייתה להם יחצנות שהציגה אותם ככאלו. הם נבחרו על ידי בוחן כליות ולב – אלוקי ישראל בעצמו. היושרה שלהם הייתה מוכחת משום שנבחרו על ידי מי שברא אותם. כאשר הם פעלו הייתה זו הסמכות האלוקית שהסמיכה אותם להנהיג ולכן גם הסיעתא דשמיא שלהם ואמון העם. בעם ישראל הכוח האמתי של מנהיג הוא כוחו הרוחני, וכל מנהיג אחר הוא מנהיג בובה ואשליה של מנהיג זמני שהיה אמור לשמר לכל הפחות את כוחו של עם ישראל. ואפילו את הדבר הבסיסי הזה קשה היום לומר על המנהיגים שיש לנו.