מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 07/06/2020 ט"ו סיון תש"פ

פורום רבנים משיבים - נתונים מתיק אימוץ

21/01/2016 13:41 שאלה: נתונים מתיק אימוץ

שלום כבוד הרב. נמסרתי לאימוץ בגיל חודש. לא התעניינתי במשפחה הביולוגית. כשהתחתנתי לפני מס' שנים, נמסר לי ברבנות שם משפחה ( של האם הביולוגית בלבד). ואישרו לי להתחתן עם אשתי( משפחה שונה כמובן). ברווחה מסרו לי שהאם הביולוגית לא הסכימה למסור את שם האב ומשפחתו למרות שידעה. עם כך כיצד הרבנות אישרה חתונה? הרי יכול להיות אותו אב, וכיצד מוודאים שאינני כהן? יכול להיות שפנו לאם מהרבנות וביקשו ממנה מידע שיאפשר לי להתחתן מבלי לחשוף אותו בפני?

לשאלה זו ענו 1 מומחים

21/07/2016 15:15

זכות עיון בתיק אימוץ לאחר גיל 18 שנים

סידי בר

בס"ד,

תחילה, סליחה על האיחור במתן התשובה להלן. 

1. יש לך זכות לעיין בתיק אימוץ לאחר גיל 18 שנים.

2. ניתן להגיש בקשה לבית הדין הרבני ליתן הצהרה לגבי הסרת הספקות בקשר לשאלות ששאלת, להסרת החשש אם מדובר באב משותף לך ולאשתך, וסקרנותך אם הנך "ישראל", "כהן" או "לוי", שכן מדובר במעמד אישי בענייני נישואין, לפי הסמכות היחודית של בית הדין הרבני , לפי סעיף 1 לחוק שיפוט בתי דין רבניים בישראל.

בברכה.

 

סידי בר

 

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130