מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 07/06/2020 ט"ו סיון תש"פ

פורום רבנים משיבים - מה עושים?

17/08/2017 10:19 שאלה: מה עושים?

שלום רב, אנו נשואים כ8 שנים אך אשתי אומרת כל הזמן שטעתה כשהתחתנה איתי מאחר שאני לא מספיק 'דתי' ויר"ש לדעתה ואני עלול 'לקלקל' את הילדים שלנו. יש לציין שאני אברך [(ומוסמך לרבנות, אם כי מתכנן מתי שהוא להשתתף גם בפרנסת הבית)] בנוסף אציין שאני בא מרקע חרדי פתוח יחסית [(ישיבה 'מודרנית' וכו')] ולהבנתי זו הדרך הנכונה, מה שלדעת אשתי [(שגם היא מרקע שנחשב יחסית מודרני)] הוא קלקול חמור וכו'. עד כה נטיתי אמנם להתווכח מעט ולנסות לשכנע, אך בסוף בד"כ עשיתי כרצונה, אך לאחרונה כשהיא נזפה בי ליד הילדים [(בגלל שרציתי לקחת אותם -אני שומר עליהם בחופש - למקום שלדעתה הוא בעייתי)] דרשתי את התנצלותה והודעתי לה שמאחר ואני הבעל והאב בבית הרי שבסמכותי להחליט מה ראוי או לא ראוי בלי לקבל ממנה תכתיבים ואם יש לה השגות היא יכולה לומר אותן בנימוס ואני אחליט אם זה נראה לי או לא. ההתנצלות אגב טרם הגיעה (שבוע...) והיא רק מחריפה את הטון נגדי. מה לעשות? להיכנע כרגיל? לעמוד על דעתי? להחריף את הטון? היא מסרבת ללכת לייעוץ וכו' ואף אמרה שהיא לא תשנה את דעתה אפילו אם יאמרו לה שאני צודק ולמעשה היא דורשת שתהיה לה זכות וטו על כל החלטה שלי שלדעתה עשויה להיות לה השפעה כלשהי על הילדים שזה בערך מה שהיה עד היום וזו למעשה כמעט כל החלטה שהיא... אני לא רוצה 'לפוצץ את העסק', אני אוהב אותה היא אישה טובה בסה"כ וההתנהלות שלה נובעת מתוך פחד שלדעתי הוא שגוי ולא מתוך רצון להציק לי, היא באמת לא סומכת עלי.... אז מה אפשר לעשות? במידה ואתם מפרסמים את השאלה אנא השמיטו את כל מה שנכתב בתוך סוגריים!!!

לשאלה זו ענו 1 מומחים

14/11/2018 21:34

תשובה ל "מה עושים"?

מאיר שמעון עשור

בס"ד

אין ספק שאתם כזוג צריכים הדרכה והכוונה זוגית, העובדה שאישתך איננה מעוניינת איננה פוטרת אותך מלקבל יעוץ פרטני שיוביל לייעוץ זוגי בסופו של דבר. אתה מגלה שישנה בעייה של אמון מצד אישתך כלפיך בעקבות הפערים, כמוכן, מאבקי כוחות סביב מי יוביל את ההחלטות החשובות הקשורות לחינוך הילדים במשפחה. לפיכך, לא כדאי להיתעלם מפני שהבעייה עלולה רק לגדול .

עצתי לך היא היות והפערים גדולים וההחלטיות עמוקה, אל תוותר על יעוץ פרטני עם יועץ נישואין בעוד מועד מפני ששעון החול רק יעמיק אותם ללא הדרכה וטיפול באופן מותאם לצרכי המשפחה המסויימת שלך. 

בהצלחה ובשורות טובות.     

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130